Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 28 września 2021 roku

23:00 JAZZOFONIA
Paquito D’Rivera – kubański saksofonista i klarnecista. Odznaczony Narodowym Medalem Sztuki.

John Pizzarelli – amerykański gitarzysta i wokalista jazzowy. Jest również autorem tekstów, liderem swojego bandu. Nagrał 24 autorskie płyty długogrające oraz ponad 40 albumów z innymi artystami, w tym z Jamesem Taylorem czy ze swoją żoną Jessicą Molaskey.

Saksofonista barytonowy i tenorowy Janusz Brych to doświadczony instrumentalista i długoletni wykładowca Akademii Muzycznej we Wrocławiu, posłuchamy jego najnowszego projektu zat. "Amity".

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

12:00 CO TAM PANIE W POLITYCE?
- Mamy do czynienia z historyczną porażką CDU/CSU – tak wybory w Niemczech ocenia Rafał Bartek, przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim. Partia, która rządziła przez ostatnie 16 lat, przegrała z SPD. Właśnie to ugrupowanie, ze swoim kandydatem na kanclerza Olafem Scholzem, będzie najsilniejsze w Bundestagu. Podobnego zdania jest Piotr Cywiński, publicysta i dziennikarz współpracujący z Radiem Opole, który przez wiele lat był korespondentem z Bonn i Berlina. Podkreśla, że niezależnie od tego, kto będzie rządził w Niemczech, to będzie przede wszystkim dbał o interesy swojego kraju, a nie sąsiadów. 50 osób wśród 200 zatrzymanych jest powiązanych ze środowiskami terrorystycznymi, bojówkami, zbrojnymi formacjami oraz talibami i Państwem Islamskim – poinformował. Szef MSWiA zapowiedział ponadto, że będzie rekomendował rządowi przedłużenie stanu wyjątkowego na granicy polsko-białoruskiej o 60 dni.

W programie "Co tam Panie w polityce?" w ramach audycji Loża Radiowa, także o najsłynniejszych 50. urodzinach tego roku, czyli jaka jest skala winy Mazurka oraz o nowym prezesie... Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!

Do słuchania od 12:05 do 13:00 zapraszają Piotr Moc i Piotr Gociek. Z autorami można kontaktować się mailowo: loza@radio.opole.pl

Piotr Moc, Piotr Gociek
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »