Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 28 września 2021 roku

23:00 JAZZOFONIA
Paquito D’Rivera – kubański saksofonista i klarnecista. Odznaczony Narodowym Medalem Sztuki.

John Pizzarelli – amerykański gitarzysta i wokalista jazzowy. Jest również autorem tekstów, liderem swojego bandu. Nagrał 24 autorskie płyty długogrające oraz ponad 40 albumów z innymi artystami, w tym z Jamesem Taylorem czy ze swoją żoną Jessicą Molaskey.

Saksofonista barytonowy i tenorowy Janusz Brych to doświadczony instrumentalista i długoletni wykładowca Akademii Muzycznej we Wrocławiu, posłuchamy jego najnowszego projektu zat. "Amity".

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

9:00 DOBRY MOMENT
We wtorek przed południem zabieramy słuchaczy na spacer po centrum Opola, ale nie przejdziemy przez most groszowy, bo ten jest w remoncie. Mieszkańcy stolicy regionu jednak nie zawsze o tym pamiętają. Sprawdzimy jak przebiega remont i kiedy się skończy.

W Oleśnie poszukamy "Skarbu wdowy Schadenfreude". Takie przedstawienie zostanie zaprezentowane oleskiej publiczności w środę, i będzie to sposób na zintegrowanie publiczności z artystami, bo widzowie w tym widowisku będą ogrywali ważną rolę.

Wtorkowe przedpołudnie to będzie też "dobry moment", żeby prześwietlić... Muzeum Lamp Rentgenowskich Politechniki Opolskiej.

Będziemy mieć też zaproszenia na koncert "Jazz Meets The Beatles" w Studiu M. im. SBB w Radiu Opole.

W audycji również:
11:35 Na końcu języka – Beata Granatowska i Ireneusz Prochera
11:45 Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie – Krzysztof Dobrowolski


Do słuchania od 9:05 do 12:00 zaprasza Magdalena Szybińska. Z autorką można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: magdalena.szybinska@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »