Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 28 września 2021 roku

23:00 JAZZOFONIA
Paquito D’Rivera – kubański saksofonista i klarnecista. Odznaczony Narodowym Medalem Sztuki.

John Pizzarelli – amerykański gitarzysta i wokalista jazzowy. Jest również autorem tekstów, liderem swojego bandu. Nagrał 24 autorskie płyty długogrające oraz ponad 40 albumów z innymi artystami, w tym z Jamesem Taylorem czy ze swoją żoną Jessicą Molaskey.

Saksofonista barytonowy i tenorowy Janusz Brych to doświadczony instrumentalista i długoletni wykładowca Akademii Muzycznej we Wrocławiu, posłuchamy jego najnowszego projektu zat. "Amity".

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

6:00 KTO RANO WSTAJE...
Futbol amerykański, lacrosse, a może ultimate? Przybywa dyscyplin sportowych, które można trenować w naszym regionie i we wszystkich chodzi o szybkość, rywalizację i dobrą zabawę! Sprawdzimy więc jak wyglądało rzucanie frisbee w Brzegu podczas finału Mistrzostw Polski Ultimate.

Zjemy też zdrowo i lokalnie. Dziś Dzień Jabłka, sprawdzimy które są najsłodsze, a które nadają się na przetwory? Liczymy też na Wasze podpowiedzi. Radiowe kubki czekają!

W audycji także:
06:20 Kartka z kalendarza – Bolesław Bezeg
08:15 Poranna Loża Radiowa – Aneta Skomorowska-Kobza
  • To już oficjalne, wybory w Niemczech wygrywają socjaldemokraci. A w Porannej Loży Radiowej gościem będzie lider Mniejszości Niemieckiej w Polsce Rafał Bartek. Oprócz komentarza do zmiany politycznej w Niemczech porozmawiamy o wtorkowym posiedzeniu sejmiku województwa, którego Rafał Bartek jest przewodniczącym.

Do słuchania od 6:05 do 8:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »