Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 26 września 2021 roku

23:00 SET MEG
W dzisiejszej audycji pojawią się mocne brzmienia elektroniczne! Na playliście nowości prosto od Elderbrook! Zaprezentuję także Epkę brytyjskiego zespołu Elder Island. W drugiej godzinie audycji mój autorski set dj-ski.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Magdalena Meg Krzemień. Z autorką można kontaktować się mailowo: magdalena.meg-krzemien@radio.opole.pl
Magdalena Meg Krzemień
7:00 MAMY WEEKEND
Czas na podsumowanie najważniejszego święta rodzimej kinematografii. Za nami 46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Opowiemy także o nietypowym projekcie muzycznym, w którym zespół "Śląsk" połączył swoje siły z pewnym raperem.

Przeniesiemy się również do Brukseli, gdzie od wtorku będzie można oglądać dzieła polskich artystów współczesnych.

W audycji także:
07:05 Transmisja mszy świętej
08:05 W cztery oczy – Joanna Matlak
  • W Urzędzie Marszałkowskim w Opolu trwa drugi nabór w konkursie dla organizacji pozarządowych. Maksymalna kwota do zdobycia to 12 tys. zł, ale w puli jest znacznie więcej, bo ponad 200 tys. zł. Warto się pospieszy bo nabór potrwa do końca września. Pieniądze można przeznaczyć m.in. na wyposażenie czy sprzęt dla Kół Gospodyń Wiejskich czy OSP. Do kiedy można aplikować o środki i jak to zrobić? Opowie poranny gość Radia Opole Antoni Konopka, wicemarszałek województwa.
08:20 Z historycznego punktu widzenia – Bolesław Bezeg
08:40 Spod Znaku Rodła – Halina Nabrdalik
09:15 Mała kultura – Justyna Marcińska
  • Co to jest kropka i dlaczego od niej wszystko się zaczyna? Przedszkolaki puszczają wodze wyobraźni i zaczynają tworzyć od niepozornej kropki. Powstają dzieła, które zaskakują samych artystów. Najmłodsi nauczą nas wiary w swoje ukryte talenty, bo jak sami przyznają, każdy ma coś do zaoferowania, tylko trzeba wiedzieć gdzie szukać. O swoich pasjach opowiedzą nam też uczniowie szkół podstawowych, którzy brali udział w Festiwalu Zajęć Pozalekcyjnych. A na koniec złapiemy trochę dobrego bitu od Jareckiego i Dj BRK. Zaprosimy Was na warsztaty Łap Rap w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.
10:15 Zagrabione – Magdalena Ogórek

Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Paweł Konieczny. Z autorem można kontaktować się mailowo: pawel.konieczny@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2021 - pasmo główne
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »