Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 25 września 2021 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
11. edycja Festiwalu Skrzyżowanie Kultur "Muzyczne Świątynie" odbył się w Warszawie w dniach 21–27 września 2015 r. Wystąpili artyści z m.in. Iranu, Turcji, Tadżykistanu, Pakistanu, Korei Południowej, Nigerii i Ukrainy. Irańskie otwarcie uświetnił Keyhan Kalhor, wirtuoz czterostrunowych skrzypiec kemancze i najbardziej znany na świecie dziedzic perskiej tradycji muzycznej. Imprezę zamknęła zaś zjawiskowa Noura Mint Seymali, mauretańska pieśniarka grająca na dziewięciostrunowej ardinie (u boku męża), której występ poprzedzili efektowni koreańscy bębniarze i tancerze z grupy Noreum Machi.

Do słuchania w każdy piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

15:00 CAŁY NASZ SPORT
Siatkarki Uni Opole mają już za sobą debiut w rozgrywkach Tauron Ligi. W pierwszym spotkanie opolanki podejmowały przed własną publicznością Grupę Azoty Chemik Police. Jakim wynikiem zakończył się wczorajszy (24.09) mecz i jak na tle mistrzyń Polski zaprezentował się nasz zespół, o tym będziemy mówić w pierwszej godzinie naszego programu.

Następnie powrócimy do dzisiejszej konfrontacji piłkarzy Odry Opole z GKS-em Katowice. Po 9. kolejkach rozgrywek Fortuna 1. Ligi niebiesko-czerwoni plasują się na 8. pozycji, a beniaminek z Katowic jest na pierwszym miejscu zagrożonym degradacją.

Bezpośrednie relacje tym razem przeprowadzimy z meczów koszykówki i siatkówki. Z naszymi mikrofonami będziemy na otwarciu sezonu Suzuki 1 Ligi. W pierwszym spotkaniu Weegree AZS Politechnika Opolska zagra z Dzikami Warszawa. Szczebel niżej Pogoń Prudnik rywalizować będzie z Sudetami Jelenia Góra.

Będziemy także relacjonować spotkanie siatkarzy ZAKSY Strzelce Opolskie w 2. kolejce Tauron 1 Ligi z KPS Siedlce.

Na koniec programu sprawdzimy jakie nastroje panują w drużynie Kolejarza Opole przed pierwszym meczem finałowym 2. Ligi Żużlowej. O decydującej rywalizacji z niemieckim Devils Landshut opowie nam Piotr Mikołajczak, menadżer Kolejarza.

Do słuchania od 15:05 do 19:00 zaprasza Grzegorz Frankowski wraz z zespołem. Z autorem można kontaktować się mailowo: sport@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »