Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 25 września 2021 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
11. edycja Festiwalu Skrzyżowanie Kultur "Muzyczne Świątynie" odbył się w Warszawie w dniach 21–27 września 2015 r. Wystąpili artyści z m.in. Iranu, Turcji, Tadżykistanu, Pakistanu, Korei Południowej, Nigerii i Ukrainy. Irańskie otwarcie uświetnił Keyhan Kalhor, wirtuoz czterostrunowych skrzypiec kemancze i najbardziej znany na świecie dziedzic perskiej tradycji muzycznej. Imprezę zamknęła zaś zjawiskowa Noura Mint Seymali, mauretańska pieśniarka grająca na dziewięciostrunowej ardinie (u boku męża), której występ poprzedzili efektowni koreańscy bębniarze i tancerze z grupy Noreum Machi.

Do słuchania w każdy piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

12:00 ZE ZDROWIEM CI DO TWARZY
Ciałopozytywność ma być alternatywą dla wysoko wyśrubowanego i dość wąsko rozumianego kanonu piękna w kulturze. Temu zjawisku będziemy przyglądać się z socjolożką dr Anną Czerner. Sprawdzimy też, w jaki sposób bardziej wyrozumiałe, akceptujące i otwarte na inność podejście do ciała przenika do popkultury (i czy jest ona otwarta na ten nurt?).

Po godz. 13:05 naszym gościem będzie dentysta Marcin Nowosielski, który podpowie, jak zadbać o zdrowy uśmiech.

Ponadto, w objęcia flamenco porwie nas Alicja Pyclik, która swoje umiejętności taneczne doskonaliła między innymi w Hiszpanii. Będzie także o terapeutycznych możliwościach pracy z ciałem w ruchu.

O swoich podróżach w stałym cyklu opowie też Helen Mazanova.

Polecamy też Plenerowy radio-trening z Katarzyną Jędrzejewską. W co drugą sobotę prezentujemy filmy przygotowane przez naszą specjalistkę, które pomogą nam zachować formę.

14:10 Podróże z Helen, czyli rozmowa ze znaną blogerką Helen Mazanovą.

Do słuchania od 12:05 do 15:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »