Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 25 września 2021 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
11. edycja Festiwalu Skrzyżowanie Kultur "Muzyczne Świątynie" odbył się w Warszawie w dniach 21–27 września 2015 r. Wystąpili artyści z m.in. Iranu, Turcji, Tadżykistanu, Pakistanu, Korei Południowej, Nigerii i Ukrainy. Irańskie otwarcie uświetnił Keyhan Kalhor, wirtuoz czterostrunowych skrzypiec kemancze i najbardziej znany na świecie dziedzic perskiej tradycji muzycznej. Imprezę zamknęła zaś zjawiskowa Noura Mint Seymali, mauretańska pieśniarka grająca na dziewięciostrunowej ardinie (u boku męża), której występ poprzedzili efektowni koreańscy bębniarze i tancerze z grupy Noreum Machi.

Do słuchania w każdy piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

7:00 MAMY WEEKEND
Mimo pandemii koronawirusa bardzo chętnie Polacy podróżowali w minione wakacje za granicę. O rekordzie na warszawskim Okęciu opowiemy w sobotnim porannym programie. Jednocześnie sprawdzimy jakie ciepłe kierunki można obrać na początku jesieni.

Wiele miejsca poświęcimy także Cyprianowi Kamilowi Norwidowi. Czwarty wieszcz doceniony został dopiero 20 lat po jego śmierci.

W audycji także:
07:20 Z historycznego punktu widzenia – Bolesław Bezeg
07:40 O polskość Śląska Opolskiego – Wiktor Krzewicki
08:04 W cztery oczy – Joanna Matlak
  • Gościem porannej rozmowy będzie Dorota Piechowicz-Witoń naczelnik Centrum Dialogu Obywatelskiego w Opolu, z którą porozmawiamy o starcie głosowania w 8 edycji Budżetu Obywatelskiego. Jakie projekty przygotowali mieszkańcy? Jak głosować?
08:40 Pole minowe – Piotr Cywiński / Michał Rachoń
09:10 Eko-Wyścig Justyna Marcińska
  • Po fatalnym roku pszczelarze cieszą się z udanych zbiorów. Miodu nie brakuje, zatem sprawdzę jak smakuje i na co wpływa lipowy, rzepakowy, czy gryczany. Cennych wskazówek udzielą nam uczestnicy ekopikniku w Muzeum Wsi Opolskiej. Zapytam też, jak działają butelkomaty, które właśnie pojawiły się na ulicach Opola i na jaki cel zostaną przekazane środki ze zbiórki plastikowych butelek. W Eko Wyścigu przyglądamy się idei zero waste w kontekście powstającej Reużytkowni. A na koniec dzięki wsparciu prywatnych fundacji i stowarzyszeń, Biebrzański Park Narodowy może kupić nowe, wyjątkowe tereny.
10:15 Polonijne Radio Opole – Halina Nabrdalik
10:35 Loża Ekspertów – dr Bartłomiej Machnik
  • Gościem audycji „Loża ekspertów” będzie Marcin Roczniak, z którym porozmawiamy o roli ubioru w nawiązywaniu relacji biznesowych. Gość audycji opowie szerzej, w jaki sposób ubiór może wpłynąć na komunikację biznesową oraz w jakie można wtedy osiągnąć sukces. Gość audycji opowie w drugiej części rozmowy, jak ubierają się Polacy oraz poradzi na co zwracać uwagę, w kontekście autoprezentowania się w biznesie.

Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Paweł Konieczny. Z autorem można kontaktować się mailowo: pawel.konieczny@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2021 - pasmo główne
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »