Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 24 września 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Stan Borys - Best of...
  • Tylko pozornie jest to zbiór największych przebojów Artysty, bowiem zostały one zagrane w nowych aranżacjach i zyskały nowe, bardziej współczesne brzmienie, a i repertuar także nie skupia się na tych najbardziej rozpoznawalnych utworach, a raczej daj poznać drogę twórczą Stana Borysa od Blackoutu i Bizonów poprzez lata 70-te, aż do nowego wieku i bardzo poetyckich, duchowych poszukiwań.

Metro - Metro
  • Mniej u nas znana grupa drugiej połowy lat 70-tych, należąca do grona poszukujących i idących własną drogą, bez oglądania się na mody. Mamy tu i rock progresywny i nową falę i coś, co wymyka się szufladkowaniu, bowiem Metro robi z tego nową jakość a nade wszystko wspaniale kieruje klimatem płyty.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
21:00 STUDIO REPORTAŻU

O ile współczesny reporter, zanurzony w ciągłym strumieniu wydarzeń, opisuje otaczającą go rzeczywistość stosując uogólnienia i uproszczenia, o tyle reportażysta tworzy swoiste „studium przypadku”, wybierając na bohatera swego dzieła konkretne wydarzenie, osobę czy zjawisko, a ostateczny efekt osiąga za pomocą zabiegów fonicznych. Brzmi bardzo szkolnie? Zgadza się. Ale brzmi też bardzo prawdziwie. Jak teoria ma się do praktyki przekonamy się słuchając reportażu Witolda Nowickiego „Ściana milczy - pędzel śpiewa”. To opowieść malarza pokojowego o pracy, zamiłowaniach i śpiewie.

Spotkanie z dźwiękiem to podróż. Podróż w świat wyobraźni, ale też tak fizyczna, którą odbył dziennikarz wraz z bohaterami w czasie nagrań. Tym razem Ewelina Rusin-Różycka zabierze nas w podróż„Dalej od brzegu”. Będzie to historia matki i córki, które pasjonuje żeglarstwo i praca z młodzieżą. Piękna opowieść o odwadze, dobroci i miłości, a także o spełnianiu marzeń.

Nasz czas dzisiejszych radiowych podróży powoli dobiega końca. Spokojnie, otulonymi dźwiękami wchodzimy w weekend. Oby był on dla Państwa czasem relaksu i dobrych spotkań. Dziękuję za wspólnie spędzony czas, zarówno dzisiaj, jak i przez cały ten tydzień, i zapraszam do kolejnych spotkań już od poniedziałku.


Do słuchania od 21:05 do 22:00 - w zastępstwie Mariana Staszyńskiego - zaprasza Agnieszka Pospiszyl. Z autorką można kontaktować się mailowo: agnieszka.pospiszyl@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »