Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 24 września 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Stan Borys - Best of...
  • Tylko pozornie jest to zbiór największych przebojów Artysty, bowiem zostały one zagrane w nowych aranżacjach i zyskały nowe, bardziej współczesne brzmienie, a i repertuar także nie skupia się na tych najbardziej rozpoznawalnych utworach, a raczej daj poznać drogę twórczą Stana Borysa od Blackoutu i Bizonów poprzez lata 70-te, aż do nowego wieku i bardzo poetyckich, duchowych poszukiwań.

Metro - Metro
  • Mniej u nas znana grupa drugiej połowy lat 70-tych, należąca do grona poszukujących i idących własną drogą, bez oglądania się na mody. Mamy tu i rock progresywny i nową falę i coś, co wymyka się szufladkowaniu, bowiem Metro robi z tego nową jakość a nade wszystko wspaniale kieruje klimatem płyty.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
19:00 REWIRY KULTURY
W pierwszej części Rewirów Kultury Basia Beuth odwiedzi z mikrofonem Hufiec ZHP Opole, gdzie 107 Drużyna Harcerska "Powsinogi" im. Zygmunta Glogera przygotowuje się do świętowania jubileuszu 50-lecia swojego istnienia. Sobotnie wydarzenie zgromadzi kilka pokoleń druhów i druhen, tworzących drużynę przez te lata, na nietypowej świątecznej zbiórce, aby powspominać wspólne wędrowanie po harcerskich szlakach. A szlaki te zawiodły ich w wiele pięknych miejsc i inicjatyw, a także wielokrotnie prowadziły do piosenki. Drużyna ma na koncie nagranie płyty z piosenkami harcerskimi i zbliża się do nagrania kolejnej. Autorem wielu z tych utworów był ś.p. druh Stanisław Jacek Chlebda - założyciel i wieloletni drużynowy 10 DH "Powsinogi". O wędrowaniu z piosenką porozmawiamy z aktualnymi "Powsinogami" po godz. 19:15.

Po godzinie 20:15, w cyklu Sekretne Życie Piosenki, zagości Tańka Szafraniec - wokalistka i autorka piosenek. To absolwentka wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Katowicach, doświadczona w występach w muzycznych programach telewizyjnych, a także w latach towarzyszenia w chórkach najpopularniejszym polskim artystom, takim jak Zbigniew Wodecki, Dorota Miśkiewicz, Kasia Cerekwicka, Krzysztof Cugowski, czy Ania Rusowicz.

Dziś Tańka zbliża się do premiery swojej autorskiej płyty MOZAIKA, która ukaże się już 1 października 2021. Na antenie usłyszymy utwory zapowiadające album oraz rozmowę o kobiecych piosenkach i o tym czym jest "Mozaika" kobiecości.

Porozmawiamy jednak także o niezwykle kreatywnym rodzinnym muzykowaniu w ramach projektu "Mamy Śpiewamy", który Tatiana Szafraniec stworzyła wspólnie z Anną Szafraniec i Zofią Moląg-Kopeć. Dziś już 9-cio osobowe grono mam, tatusiów, cioć i wujków ma na koncie dwa albumy z piosenkami dla dzieci. Drugi z nich miał premierę 20 września tego roku/

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Basia Beuth. Z autorką można kontaktować się mailowo:
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »