Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 24 września 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Stan Borys - Best of...
  • Tylko pozornie jest to zbiór największych przebojów Artysty, bowiem zostały one zagrane w nowych aranżacjach i zyskały nowe, bardziej współczesne brzmienie, a i repertuar także nie skupia się na tych najbardziej rozpoznawalnych utworach, a raczej daj poznać drogę twórczą Stana Borysa od Blackoutu i Bizonów poprzez lata 70-te, aż do nowego wieku i bardzo poetyckich, duchowych poszukiwań.

Metro - Metro
  • Mniej u nas znana grupa drugiej połowy lat 70-tych, należąca do grona poszukujących i idących własną drogą, bez oglądania się na mody. Mamy tu i rock progresywny i nową falę i coś, co wymyka się szufladkowaniu, bowiem Metro robi z tego nową jakość a nade wszystko wspaniale kieruje klimatem płyty.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
6:00 KTO RANO WSTAJE... GALAKTYCZNE PORANKI
Potrafią śpiewać, rapować, miksować, układać bity i robić hałas! DjBRK i Jarecki postanowili przekazać swoją wiedzę najmłodszym podczas warsztatów "Łap Rap". Wspólnie z Muzeum Polskiej Piosenki zapraszają dzieci do wspólnego tworzenia muzyki i tańczenia. Organizatorom zależy na międzypokoleniowej integracji jego uczestników i twórczym aktywizowaniu przedstawicieli różnych grup wiekowych i społecznych. I co z tego wyjdzie? Słuchajcie nas już od 6 rano!

W audycji także:
06:20 Kartka z kalendarza – Bolesław Bezeg
08:15 Poranna Loża Radiowa - Aneta Skomorowska
  • Rośnie zainteresowanie programem "Czyste powietrze". Liczba wniosków o dofinansowanie do wymiany pieców i termomodernizację tygodniowo wynosi 4 tys. A szacuje się że pod koniec roku wojewódzkie fundusze ochrony środowiska mogą otrzymywać takich wniosków nawet 5 tys tygodniowo! Czy podobnie jest w naszym regionie i czy wniosek trzeba składać w funduszu czy można zrobić to w swojej gminie? O tym w Porannej Loży Radiowej opowie Małgorzata Oleksewicz z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.

Zaskoczymy Was energią, muzyką i dobrym słowem! Bądźcie z nami! Do słuchania, w każdy piątek od 6:05 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska, Jarecki i DJ BRK. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »