Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 23 września 2021 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Świat muzyczny niespodziewanie obiegła informacja o odejściu wybitnego skrzypka i pedagoga Jana Staniendy, który wielokrotnie gościł w Filharmonii Opolskiej. Przypomnimy radiowe spotkanie z artystą, poprzedzające jego występ w Opolu w 2018 roku.

Do słuchania 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

21:00 STUDIO REPORTAŻU

W dzisiejszym spotkaniu z reportażem szukamy wrażliwości,która pozwala nie tylko zauważyć drugiego człowieka, ale pochylić się nad nim, spróbować zrozumieć i wesprzeć. Bo reportaż radiowy bierze się właśnie z wrażliwości – twórcy i słuchacza. A gdy do tego dodać wrażliwość bohatera, to mamy takie reportaże jak ten, któregoautorem jest Witold Nowicki - „Wróblin to jest pierwsza wieś”. To opowieść sióstr malarza Jana Cybisa - Anny i Marii. Przez ich wspomnienia poznamy sylwetkę twórcy, jego drogę do sztuki oraz klimat wsi rodzinnej.

Drugi z reportaży, który będziemy mieli okazję posłuchać, zbliży nas do człowieka. Tym razem będzie to Józef Szyller, którego postać w „Biografii niebanalnej” przedstawiła Anna Markowa. To Reportaż traktujący o życiu i twórczości artysty malarza, nagrany w jego rodzinnym domu, z udziałem najbliższej rodziny oraz jego uczniów i sympatyków.


Do słuchania od 21:05 do 22:00 - w zastępstwie Mariana Staszyńskiego - zaprasza Agnieszka Pospiszyl. Z autorką można kontaktować się mailowo: agnieszka.pospiszyl@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »