Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 23 września 2021 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Świat muzyczny niespodziewanie obiegła informacja o odejściu wybitnego skrzypka i pedagoga Jana Staniendy, który wielokrotnie gościł w Filharmonii Opolskiej. Przypomnimy radiowe spotkanie z artystą, poprzedzające jego występ w Opolu w 2018 roku.

Do słuchania 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

6:00 KTO RANO WSTAJE...
Nie wyrzucaj, oddaj w dobre ręce. W Opolu powstaje nowe miejsce dla przedmiotów, których nie chcemy wyrzucać i mogą ucieszyć kogoś innego. Reużytkownia, w której teraz trwają prace remontowe, ma być też miejscem spotkań i integracji społecznej. Będą się tam odbywały zajęcia z ekologii, spotkania i popularne na całym świecie - wymianki.

W porannej audycji posłuchamy też wyjątkowego koncertu, który odbył się w Filharmonii Opolskiej. II Ogólnopolski Przegląd Piosenki Osób Niewidomych zachwycił publiczność, a w szczególności występ brzeżanki, która zdobyła pierwsze miejsce.

W audycji także:
06:20 Kartka z kalendarza – Bolesław Bezeg
08:15 Poranna Loża Radiowa – Aneta Skomorowska-Kobza
  • Trwa protest pracowników służby zdrowia. Wczoraj (22.09) porozumienie z rządem podpisał jeden ze związków zrzeszający część środowiska ratowników medycznych. O tym, czy uda się osiągnąć zbiorowy konsensus i postulatach protestujących porozmawiamy z Jolantą Smerkowską-Mokrzycką, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Opolu.

Do słuchania od 6:05 do 8:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »