Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 22 września 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Stanisław Grzesiuk - Piosenki warszawskiej ulicy
  • Druga i ostatnia płyta z planowanej serii piosenek dawnej Warszawy, której bohaterem jest, na równi z piosenkami, Stanisław Grzesiuk, żywa legenda Stolicy, a także wyśmienity pisarz.

Eric Burdon declares War
  • Od początku kariery i grupy The Animals wyraźne były bluesowe i soulowe fascynacje wokalisty, ale dopiero z zespołem War (dla którego był to początek światowej kariery, także po rozstaniu z Burdonem) osiągnął na tym polu absolutne mistrzostwo i pełnię.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
21:00 STUDIO REPORTAŻU
Dzisiaj zagościmy w Prudniku za sprawą trzech reportaży.

Pierwszy w 1974 roku nagrała Danuta Nowicka. „Imieniny” to materiał powstały w czasie spotkania z okazji imienin właśnie. Imienin Stanisława Nabzdyka z Prudnika, które są pretekstem do opowiedzenia niezwykłej historii rodziny.

„O szkółce mistrza Trepy” to reportaż z 1979 roku, którego autorką jest Regina Wasiak. Tytułowy mistrz Trepa to Mieczysław Trepa, który prowadził w założonej przez siebie Izbie Twórczości Ludowej szkółkę rzeźbiarską dla dzieci. W reportażu zarejestrowano jedną z lekcji dla młodych artystów.

Młodzież z prudnickiego liceum w 1979 roku założyła Izbę Etnograficzną. Dzięki audycji Eweliny Rusin-Różyckiej „Miniaturowe muzeum” przyjrzymy się z bliska zgromadzonym tam eksponatom, a było tego całkiem sporo.

Do słuchania od 21:05 do 22:00 - w zastępstwie Mariana Staszyńskiego - zaprasza Agnieszka Pospiszyl. Z autorką można kontaktować się mailowo: agnieszka.pospiszyl@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »