Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 21 września 2021 roku

23:00 JAZZOFONIA
Django Bates to brytyjski kompozytor, multiinstrumentalista, lider zespołu i pedagog. Gra na fortepianie, instrumentach klawiszowych i rogu tenorowym oraz pisze na zamówienie wielkoformatowe kompozycje.
Ignacy Jan Wiśniewski - pianista jazzowy, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, aranżer, akompaniator, wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Debiutancki album kompozytora, aranżera, dyrygenta i gitarzysty - Daniela Nosewicza - „The Shining” ukazał się 7 września 2021 roku. Płyta zawiera 10. autorskich kompozycji, które zaaranżowane zostały na różne składy instrumentalne.

Do słuchania w każdy poniedziałek od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

19:00 REWIRY KULTURY
O książce "Gorsze dzieci republiki. O Algierczykach we Francji" porozmawiamy z jej autorką socjolożką, wykładowczynią Uniwersytetu Warszawskiego i reporterką - Ludwiką Włodek. W reportażu odnajdziemy różne losy i spojrzenia na postkolonialną tożsamość. Dla jednych Francja stała się azylem, dla innych źródłem cierpienia i nierówności. Są tu także osoby o wielokulturowych korzeniach i Francuzi, którzy tęsknią za swoim życie w Algierii. Jak republika traktuje dziś swoje "dzieci" i w którym kierunku zmierza? O to m.in. zapytamy w programie.

Po godz. 20:00 będziemy wspominać zmarłą niedawno nestorkę Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu - Zofię Bielewicz. Zagrała ponad 140 ról. Za swoje osiągnięcia odznaczona była medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Do ostatnich chwil swojego życia brała czynny udział w życiu artystycznym. Artystkę na naszej antenie będą wspominać przyjaciele i aktorzy - Beata Wnęk-Malec i Zdzisław Łęcki.

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorami można kontaktować się mailowo:katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »