Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 20 września 2021 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Caetano Veloso – brazylijski piosenkarz, kompozytor, gitarzysta, jeden z głównych przedstawicieli piosenki autorskiej w swoim kraju, a także pisarz i działacz polityczny.
Tania Maria to brazylijska artystka, piosenkarka, kompozytorka, liderka zespołu i pianistka, śpiewająca głównie po portugalsku lub angielsku. Jej muzyka w stylu brazylijskim jest głównie wokalna, czasem popowa, często jazzowa i obejmuje sambę, bossę, afro-łacinę, pop i jazz.

Do słuchania w każdą niedzielę od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

21:00 STUDIO REPORTAŻU

Dźwięk ma ogromną moc. Jest wszechobecny. Przywołuje wspomnienia, obrazy, zapachy, osoby i wydarzenia. Tak jak dźwiękowa opowieść, którą Witold Nowicki nagrał w 1990 roku. „Przez pół wieku” to piękny opis podróży dookoła świata, bo wszystko, co nas otacza, ma swój dźwiękowy wyraz, charakterystyczny odgłos. Bo świat jest dźwiękiem.


Drugi z reportaży, z którym będziemy mieli okazję się spotkać to audycja „Na Berdyczów” Teresy Siedlarowej. Jest to podróż po Podolu. Gwarantujemy ciekawe opowieści, piękne piosenki ukraińskie, oryginalna muzyka berdyczowskich Żydów i żarliwa modlitwa tamtejszych Polaków.


Do słuchania od 21:05 do 22:00 - w zastępstwie Mariana Staszyńskiego - zaprasza Agnieszka Pospiszyl. Z autorką można kontaktować się mailowo: agnieszka.pospiszyl@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »