Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 20 września 2021 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Caetano Veloso – brazylijski piosenkarz, kompozytor, gitarzysta, jeden z głównych przedstawicieli piosenki autorskiej w swoim kraju, a także pisarz i działacz polityczny.
Tania Maria to brazylijska artystka, piosenkarka, kompozytorka, liderka zespołu i pianistka, śpiewająca głównie po portugalsku lub angielsku. Jej muzyka w stylu brazylijskim jest głównie wokalna, czasem popowa, często jazzowa i obejmuje sambę, bossę, afro-łacinę, pop i jazz.

Do słuchania w każdą niedzielę od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

19:00 REWIRY KULTURY
Co tydzień z Mateuszem Torzeckim rekomendujemy nowości muzyczne, literackie oraz filmowe. Dziś podyskutujemy o płycie Lindseya Buckinghama- „Lindsey Buckingham”, książce Margaret Atwood „O pisaniu” oraz filmie „Anette” w reż. Leosa Caraxa.

Po godz. 20.05 Zastanowimy się jak dziś czytać klasykę w teatrze, w jakie konteksty osadzać? Jakie tematy podejmować?
Trwają 45. Opolskie Konfrontacje Teatralne "Klasyka żywa" w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Ale także Opolski Teatr Lalki i Aktora w Opolu gra "Balladynę". Podyskutujemy z reżyserem Konradem Dworakowskim o spektaklu. Premiera miała miejsce 26.06.21 w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora w Opola.

Powiemy także o projekcie Equality in modern Europe (Równość w nowoczesnej Europie)- warsztaty, spotkania, debata- wszystko to miało miejsce w Opolu. W projekcie uczestniczyli nie tylko opolanie, ale także przedstawiciele miast partnerskich z Niemiec, Węgier, Litwy i Ukrainy. 17 września odbyła się debata ekspertów w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. O projekcie opowiedzą Magdalena Matyjaszek, naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Współpracy z Zagranicą UM Opola, Barbara Rak-Durkalec z Wydziału Kultury, Turystyki i Współpracy z Zagranicą UM Opola, Dorota Piechowicz-Witoń - naczelnik Centrum Dialogu Obywatelskiego i pełnomocnik ds. równego traktowania w Opolskim Ratuszu oraz Umberto Amoroso – z Biura Polityki Europejskiej Miasta Cento (Włochy).


Do słuchania od 19:05 do 21:00 zapraszają Agnieszka Zientarska. Z autorką można kontaktować się mailowo:
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »