Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 17 września 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Edward Hulewicz - Edward Hulewicz
  • Drugi solowy album Artysty zamykający dekadę lat 70-tych, będącą pasmem największych sukcesów (między innymi na Festiwalu Opolskim, ale i wielu zagranicznych) i dający dobre pojęcie jak wszechstronnym jest piosenkarzem ii dlaczego tak doskonale odnajduje się w kolejnych latach, modach i stylach, pozostając zawsze sobą.

George Harrison - Thirty Three & 1/33
  • Pierwsze spotkanie z solowym dorobkiem byłego beatlesa (wszyscy pozostali byli już w audycji prezentowani) i celowo nie o pokrytej wielokrotną platyną płycie "All Things Must Pass" z roku 1970 (później udało się to dopiero albumowi "Cloud Nine" z roku 1987), ale płycie późniejszej, z roku 1976, a jest tak dlatego, że udało się tutaj Harrisonowi zawrzeć wszystkie elementy z przeszłości i zaznaczyć, to, czym zachwycał będzie w kolejnych latach.

Do słuchania od 23:05 do 1:00, w każdy wtorek i czwartek zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
82 lat temu wojska sowieckie wkroczyły na terytorium Polski, łamiąc podpisany układ o nieagresji. Najazd był napaścią zbrojną, podjętą - tak jak niemiecka - bez wypowiedzenia wojny. Dziś w Opolu późnym popołudniem odbędą się uroczystości związane z tą tragiczną rocznicą. W magazynie spotkanie ze świadkiem II wojny światowej, który w Katyniu stracił ojca i dziadka.

Jak ratować życie i zdrowie ludzi? Tego uczyli się studenci UO wraz z kolegami z uczelni w Krośnie podczas Tygodnia Symulacji w Opiece Zdrowotnej. Scenariusz manewrów był im nieznany, uczestnicy nie wiedzieli, co ich czeka. Jak to w życiu.

Z kolei uczniowie z Kędzierzyna-Koźla uczestniczyli w symulacji dorosłego życia, ucząc się, jak pracować, zarabiać, oszczędzać i wydawać pieniądze podczas warsztatów edukacyjnych "Małe Miasto". Dziś w programie podsumowanie tego wydarzenia.

Na koniec poszukamy zajęć pozalekcyjnych. Nowy rok szkolny rozpoczął się na dobre, nauczyciele już stawiają pierwsze oceny z kartkówek i sprawdzianów, rodzice natomiast szukają zajęć pozalekcyjnych. A tych jest coraz więcej.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 15:05 do 16:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Z autorką można kontaktować się mailowo:marzena.smierciak@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »