Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 15 września 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Homo Homini - 4

Płyta inna od poprzednich głównie za sprawą dwóch śpiewających wokalistek, jak i nieco zmodyfikowanemu brzmieniu, a o wszystkim tym opowie tym razem także lider zespołu, Aleksander Nowacki.

Shawn Phillips - Do You Wonder

Jeden z najbardziej tajemniczych i niebanalnych songwriterów lat 60-tych (grał także na wielu płytach Donovana), jeszcze lepiej poradził sobie w kolejnej dekadzie, nagrywając nagradzanie płyty, często dwie w jednym roku jak w przypadku prezentowanego albumu z roku 1974. Mamy tu nadal obecny folk, ale i sporo rocka, elementy funku i rocka progresywnego, a całość tworzy niesamowity nastrój.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Czwarta fala koronawirusa rozpędza się, tymczasem przed nami jesień i związany z nią sezon grypowy. Do Opola docierają pierwsze partie szczepionek przeciwko tym wirusom. Jak się okazuje, teraz na szczepienie będzie można się udać także do apteki. Więcej o tym w programie.

Będziemy także w Głuchołazach, gdzie dziś uroczyście zaprezentowano Dom Artysty. Zabytkowy, 110-letni budynek przeszedł remont i ma się stać domem pracy twórczej oraz odpoczynku dla muzyków, aktorów czy plastyków.

Zajrzymy też na warsztaty kulinarne do głubczyckiego "Rolniczaka" oraz przypomnimy sobie, jak segregować śmieci na ekopikniku w Kędzierzynie-Koźlu.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 15:05 do 16:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Z autorką można kontaktować się mailowo: marzena.smierciak@radio.opole.pl


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »