Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 6 sierpnia 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Opole 88 - Przeboje
Kolejne spotkanie z piosenkami z opolskich festiwali to lata 80-te, wydaje się, że dzisiaj coraz częściej wspominane i doceniane, gdyż wcale nie dominuje elektroniczny pop, a wśród festiwalowych gwiazd mamy nadal różnorodne style i artystów zarówno pamiętających jego początki, jak i debiutantów, z których wielu stanie się wkrótce gwiazdami.

Duran Duran - Arena
Pierwszy okres działalności grupy podsumowany został zapisem światowej trasy koncertowej i udowadnia, że na scenie zespół dostawał naprawdę rockowej energii i wrzucanie go do gatunku new romantic, jakkolwiek nie bez częściowej racji, zupełnie nie odzwierciedla tego, co naprawdę grał w pierwszej dekadzie lat 80-tych.

Do słuchania od 23:05 do 1:00, w każdy wtorek i czwartek zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
19:00 REWIRY KULTURY
W pierwszej godzinie audycji porozmawiamy o kulturze zaufania i wzajemnego wsparcia w biznesie. Gośćmi Rewirów Kultury będą Grzegorz Piątek i Mateusz Stefański - opolscy przedsiębiorcy, którzy wraz z Arkadiuszem Świechowskim założyli Biznesową Grupę Opole. Organizacja ta, poprzez spotkania networkingowe i edukacyjne, ma na celu integrowanie i promowanie lokalnego biznesu. Jak realizuje się ich misja w Opolu? O tym opowiedzą Basi Beuth po godzinie 19:15.

W cyklu Sekretne Życie Piosenki tym razem rozmowa z Tadeuszem Wnukiem - gitarzystą, kompozytorem, songwriterem i muzykiem drogi, występującym jako HEY HATO.
Artysta tworzy melancholijne piosenki na gitarę i wokal, za każdym z nich kryjąc głęboka opowieść. W tym roku stworzył on niezwykły mini-album "High”, który opowiada o jego nie do końca legalnej wspinaczce z czasów szkolnych, na 252-metrowy komin fabryczny. Album wydany został na kasetach magnetofonowych produkowanych w latach 80-tych w tej samej fabryce. Wspólnie z Hey Hato w audycji będziemy także zapraszać na koncert, który zagra w czwartek 12 sierpnia w Opolu.

W audycji również:
20:50 Ostre cięcie - powieść Adama Budzika czyta Grażyna Misiorowska

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Basia Beuth.

Z autorką można kontaktować się mailowo:barbara.beuth@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »