Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 29 lipca 2021 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Sięgniemy po odrobinę muzyki wiolonczelowej, nawiążemy też do wybranych koncertów kończącej się 8. Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej. Gościem audycji będzie natomiast Maciej Lamm, kierownik organizacyjny Międzynarodowego Kursu Muzycznego, który opowie zarówno wydarzeniu, od 14 lat wzbogacanym koncertowo za sprawą Festiwalu "Śląskie Lato Muzyczne". Odkryjemy także piękno muzyki polskiej ukryte w koncercie fortepianowym Władysława Żeleńskiego.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

12:00 PROSTO Z SEJMU
W czwartkowym cyklu "Prosto z sejmu" w Południowej Loży Radiowej, wyjątkowo dzisiaj dwóch gości. Magdalena Ogórek porozmawia z poseł Violettą Porowską z Prawa i Sprawiedliwości oraz z posłem Platformy Obywatelskiej Tomaszem Kostusiem.

W każdy czwartek po 12:15 na wywiady Prosto z Sejmu zaprasza Magdalena Ogórek.


O autorce:
Publicystka, dr nauk humanistycznych, historyk Kościoła, wykładowca akademicki, była komentatorka telewizyjna. Dr nauk humanistycznych (Uniwersytet Opolski), ukończyła studia tematyczne w EIPA (European Institute of Public Administration) w Maastricht oraz studia podyplomowe na kierunku Integracji Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Pracownik administracji publicznej, m.in. w MSWiA, NBP, Kancelarii Sejmu. Autorka dwóch pozycji książkowych o tematyce historycznej, artykułów naukowych i popularnonaukowych, animatorka kampanii profilaktyki zdrowotnej dot. zwalczania nowotworu piersi. W 2015 r. kandydowała na urząd Prezydenta RP. Dziennikarka TVN24BIŚ: współautorka programu "Świat", autorka programu „Atlas Świata”. Dla "Rzeczpospolitej" opracowała cykl "Atlas Sztuki". Dziennikarka TVP Info ("W tyle wizji", "O co chodzi", "Studio Polska"), PR24 ("Utracone - Odzyskane"), Polskie Radio Szczecin ("Rozmowy pod Krawatem").

Jak sama pisze o sobie: historyk, pasjonatka sztuki, patriotka.


Magdalena Ogórek, Joanna Matlak
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »