Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 5 sierpnia 2021 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Zajrzymy na 31. Międzynarodowy Kurs Muzyczny odbywający od 1 sierpnia na Opolszczyźnie. Zabrzmi również muzyka Władysława Żeleńskiego, choć dominować będą kompozycje George'a Gershwina.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

21:00 STUDIO REPORTAŻU
Powędrujemy w czasie do roku 1973. Wtedy to powstał reportaż Tadeusza Horoszkiewicza i Stanisława Racławickiego: "Jakiś ojciec musi to zrobić". Autorzy poprosili o wspomnienia majora Andrzeja Okutniaka, który uczestniczył w rozminowywaniu pól po II wojnie światowej. Tytuł audycji podpowiada, że relacja o pracy, w której tylko raz się można pomylić, została wzbogacona o refleksje żony żołnierza i rozmowę z jego dziećmi. Takie życie nie było i łatwe nie jest - ogromny stres towarzyszy wielu poczynaniom i trzeba niezwykłej siły charakteru, by go pokonać. A później już można mówić, że: "Nigdzie nie jest tak dobrze jak w saperach".

"Takie jest moje życie" - usłyszymy od Zbigniewa Golucha, bohatera pracy Eweliny Rusin-Różyckiej o takim właśnie tytule. Audycja miała premierę w roku 2018 i opowiada o jego dwóch pasjach, związanych z wodą i lasem. Jak się okaże, to jednak tylko pretekst do przedstawienia niezwykłej historii rodzinnej i odwiedzenia Polesia z początku dwudziestego wieku. Wybierzmy się wspólnie w tę podróż do świata, który żyje już tylko w pamięci seniorów.

Do słuchania od 21:05 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Z autorem można kontaktować się mailowo: marian.staszynski@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »