Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 4 sierpnia 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Uriah Heep - Live 1973

Pierwsza koncertowa płyta jednej z legend hard rocka, podsumowująca pierwszy (i zdaniem wielu najlepszy) okres twórczości. Niewątpliwą zaletą jest nie tylko to, że zespół nie odgrywa wyłącznie studyjnych nut, ale też dodatkowe utwory, których na płytach nie znajdziemy (jak kompilacja słynnych rock and rolowych hitów). Miłym, jak myślę, bonusem tego spotkania, będzie singiel naszego rodzimego TSA.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Opolszczyzna wyludnia się. W naszym regionie rodzi się najmniej dzieci, natomiast społeczeństwo szybko się starzeje. Jeśli sytuacja demograficzna nie ulegnie poprawie, to w ciągu 30 lat województwo będzie zamieszkiwało o 200 tysięcy osób mniej niż obecnie. W pozostałej części kraju też nie jest dobrze. Dlatego trwają prace nad krajowym projektem Strategii Demograficznej. A co można zmienić, by odmienić negatywny trend w demografii? O tym w programie.

Do szkół trafiły ministerialne wytyczne sanitarne dotyczące organizowania zajęć od nowego roku szkolnego. Rekomendowane jest szczepienie pracowników szkół i uczniów, a także dezynfekcja powierzchni przed i po zajęciach, częste mycie rąk, dystans, noszenie maseczek i wietrzenie sal, tak jak w poprzednim roku szkolnym. Jak wyglądają przygotowania opolskich placówek do pierwszego dzwonka? Sprawdziliśmy.

Miłośnicy historii zajmujący się rekonstrukcjami ważnych wydarzeń, których można oglądać na piknikach, w te wakacje mają ręce pełne roboty. Po pandemicznej przerwie ruszyły imprezy, na których można oglądać ich stroje i walki. O ich pasji także w programie.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 15:05 do 16:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Z autorami można kontaktować się mailowo:
marzena.smierciak@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »