Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 2 sierpnia 2021 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Gilberto Gil – brazylijski pieśniarz, gitarzysta i kompozytor, od 2003 do 2008 minister kultury w Brazylii w rządzie Luiza Inácio Luli da Silva. Gil zazwyczaj śpiewa barytonem, czasem jednak zmienia śpiew na falset lub scat. Teksty jego piosenek poruszają problemy religii, ludowości brazylijskiej, psychologii, czasem opierają się na grze słów, która jest trudno przetłumaczalna na inne języki. Tworząc swoją muzykę, czerpie z wielu źródeł.

Joao Bosco - brazylijski muzyk, piosenkarz, gitarzysta i kompozytor MPB. Przedstawimy płytę zatytułowaną "Odile Odila".

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

19:00 REWIRY KULTURY
Jak co tydzień z Mateuszem Torzeckim rekomendujemy nowości literackie, muzyczne oraz filmowe. Dziś podyskutujemy o płycie Johna Mayera pt. „Sob Rock”, książce Konstantego Usenki, pt. „Wykresy fal środkowej Wołgi” oraz filmie „Berlin Alexanderplatz” w reż. Burhana Qurbaniego.

Po godz. 20:00 porozmawiamy z dr Sylwią Gawłowską, dyrektorką Prudnickiego Ośrodka Kultury o Jazz Prudnik Festiwal, który odbędzie się 6-7.08 w ogrodzie Prudnickiego Ośrodka Kultury. To już 14 odsłona tego festiwalu, który na stałe wpisał się w panoramę miasta. W tym roku formuła jest poszerzona, odbędą się nie tylko koncerty, ale także warsztaty, spotkanie literackie, kino plenerowe oraz wystawa.

W audycji wybrzmi także o 20:50 premierowy odcinek radiowej adaptacji debiutanckiej książki "Ostre cięcie" Adama Budzika. Autor od lat mieszka i pracuje w Opolu. Akcja tego kryminału rozgrywa się w Opolu. Powieść czyta opolska aktorka Grażyna Misiorowska.

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Agnieszka Zientarska. Z autorką można kontaktować się mailowo:
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »