Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 2 sierpnia 2021 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Gilberto Gil – brazylijski pieśniarz, gitarzysta i kompozytor, od 2003 do 2008 minister kultury w Brazylii w rządzie Luiza Inácio Luli da Silva. Gil zazwyczaj śpiewa barytonem, czasem jednak zmienia śpiew na falset lub scat. Teksty jego piosenek poruszają problemy religii, ludowości brazylijskiej, psychologii, czasem opierają się na grze słów, która jest trudno przetłumaczalna na inne języki. Tworząc swoją muzykę, czerpie z wielu źródeł.

Joao Bosco - brazylijski muzyk, piosenkarz, gitarzysta i kompozytor MPB. Przedstawimy płytę zatytułowaną "Odile Odila".

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Wakacje osiągnęły półmetek. Podobnie jak w zeszłym roku przebiegają one w cieniu pandemii. W magazynie Reporterskie tu i teraz sprawdzimy, jak mija dzieciom wolny czas i jak służby - policja, sanepid i kuratorium - podsumowują pierwszy miesiąc wakacji.

Sezon pielgrzymkowy w pełni. Pątnicy wybierają różne sposoby na pokonanie drogi do wybranego celu pielgrzymki. I tak w niedzielę na Górze św. Anny spotkali się i wspólnie modlili motocykliści. Grota Lurdzka przyciągnęła pasjonatów hond, yamah, jaw i motocykli WSK nie tylko z Opolszczyzny. I nie przeszkodziła nawet deszczowa aura. Z jaką intencją tam przyjechali? O tym też w programie.

W ogrodach pałacu w Mosznej w weekend o tytuł najpiękniejszego rywalizowały ze sobą czworonogi z różnych stron świata. Za nami 39. Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych. Jurorzy biorą pod uwagę szereg cech, na które wpływ mają zarówno geny zwierzęcia, jak i codzienna pielęgnacja, a także tresura. A ile kosztuje ta pasja właścicieli psów? To także sprawdzimy w magazynie reporterów Radia Opole.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 15:05 do 16:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Z autorką można kontaktować się mailowo:
marzena.smierciak@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »