Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 31 lipca 2021 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Janusz Hryniewicz urodził się w Penley (Walia), a wychował w Argentynie. W Polsce grał w wielu znanych zespołach, takich jak Wiślanie ’69, Breakout, Bractwo Kurkowe 1791, SBB, Trubadurzy, Grunwald & Hilton i wiele innych. Przez dłuższy czas mieszkał w Szwecji. Richard Hagopian - Ormianin mieszkający w USA, grający na lutni oud. Słuchowisko zrealizowane przez teatr amatorski MDK w Kolbuszowej, zat. "Nocą w Kolbuszowej". Pieśni z Turcji w wykonaniu Huseyin i Gunay.

Do słuchania w każdy piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

15:00 CAŁY NASZ SPORT
Program rozpoczniemy od podsumowania kolejnego dnia sportowej rywalizacji na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Dzisiaj startowała kolejna duża grupa polskich lekkoatletów. Na 800 metrów w eliminacjach rywalizowali: Marcin Lewandowski, Patryk Dobek i Mateusz Borkowski, a w skoku o tyczce: Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski i Robert Sobera. Z kolei w biegu na 100 m przez płotki wystąpiły: Pia Skrzyszowska i Klaudia Siciarz. Dziś także w Kraju Kwitnącej Wiśni z udziałem naszych reprezentantów odbyły się medalowe wyścigi żeglarzy, startowali również pływacy, ciężarowcy i siatkarze plażowi.

Gościem audycji będzie chodziarz – Dawid Tomala. Zawodnik AZS-u Politechniki Opolskiej 5 sierpnia wystartuje w Tokio na dystansie 50 kilometrów. Rozmawiać będziemy także z pierwszym trenerem tenisistki stołowej - Natalii Bajor, która również wystąpi na tokijskiej olimpiadzie.

Z wydarzeń poza olimpijskich najwięcej miejsca poświęcimy inauguracyjnej kolejce rozgrywek Fortuna 1. Ligi. W pierwszym meczu sezonu Odra Opole podejmowała przy Oleskiej Miedź Legnicę.

Będziemy także mówić o przygotowaniach siatkarzy Stali Nysa do nowego sezonu PlusLigi.

Natomiast w ostatniej godzinie programu mieszkaniec Branic - Benedykt Pospiszyl opowie o starcie i sukcesie, jaki zanotował w jednym z najbardziej znanych ultramaratonów na świecie - Swiss Alpine Davos.

Do słuchania od 15:05 do 19:00 zaprasza Grzegorz Frankowski wraz z zespołem redakcji sportowej. Z autorami można kontaktować się mailowo: sport@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »