Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 31 lipca 2021 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Janusz Hryniewicz urodził się w Penley (Walia), a wychował w Argentynie. W Polsce grał w wielu znanych zespołach, takich jak Wiślanie ’69, Breakout, Bractwo Kurkowe 1791, SBB, Trubadurzy, Grunwald & Hilton i wiele innych. Przez dłuższy czas mieszkał w Szwecji. Richard Hagopian - Ormianin mieszkający w USA, grający na lutni oud. Słuchowisko zrealizowane przez teatr amatorski MDK w Kolbuszowej, zat. "Nocą w Kolbuszowej". Pieśni z Turcji w wykonaniu Huseyin i Gunay.

Do słuchania w każdy piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

12:00 ZE ZDROWIEM CI DO TWARZY
Będzie sporo o profilaktyce nowotworów! Niemiecki biochemik Otto Warburg, laureat Nagrody Nobla, już sto lat temu zwracał uwagę na rolę cukru w odżywianiu komórek nowotworowych. Czy inspirując się dietą ketogeniczną w naszej kuchni możemy działać profilaktycznie? O to zapytamy dietetyka klinicznego Joannę Gruszkę.

Porozmawiamy także o pieprzykach i znamionach. Kiedy powinny nas zaniepokoić? Jak wygląda badanie dermaskopowe? O tym opowie chirurg onkolog dr. n. med. Aleksander Sachanbiński.

Porozmawiamy także o profilaktyce raka piersi, jelita grubego i prostaty z onkologiem klinicznym dr n. med. Barbarą Radecką. Będziemy przekonywać, żeby badamy się nie po to, aby znaleźć chorobę, ale utwierdzić się w zdrowiu!

Życie pełne jest wyzwań, jak wspierać bliskie nam osoby? Na ten temat wypowie się psychoonkolog Anna Łabińska. To wszystko w ramach Białej Soboty w Opolskim Centrum Onkologii. Radio Opole będzie na miejscu!

Polecamy też Plenerowy radio-trening z Katarzyną Jędrzejewską. W każdą sobotę prezentujemy filmy przygotowane przez naszą specjalistkę, które pomogą nam zachować formę.

Do słuchania od 12:05 do 15:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »