Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 30 lipca 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Mike Gibbs & Gary Burton - In the public interest
  • Koncert z 1974 roku, który nie był pierwszym spotkaniem dwóch wybitnych jazzmanów, ale w tym przypadku mamy dużo więcej elementów gatunkowych (jest bigbandowo, rockowo i klasycznie), a wykonanie na żywo to wyraźnie słyszalna nawet z płyty, aura muzycznego święta i "bawienia" się muzyką (co pokazuje doskonale okładka).

Contraband - Time and Space
  • Jedyny album amerykańskiej grupy fusion z 1971 (jednak muzycy, w różnych konfiguracjach, także wspólnie, spotykali się jeszcze w innych projektach) pozostaje jednym z najważniejszych dla tego gatunku, a uwzględniwszy rok powstania, wręcz pionierskich.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
19:00 REWIRY KULTURY

Na Politechnice Opolskiej powstała internetowa propozycja dla dzieci. W dodatku nie jest to propozycja technologiczna, tylko kulturalna. Grupa studentów z Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki przygotowała słuchowisko pt. „Królowa Odbicia”, z inicjatywy i pod opieką dr inż. Anny Deptuły. Jej zainteresowania naukowe obejmują głównie problematykę zarządzania projektami innowacyjnymi oraz psychologię ekonomiczną, jednak oprócz tego jest także autorką bajek dla dzieci. Natomiast zaangażowani w projekt studenci kierunków technicznych, mają także zainteresowania lektorskie, teatralne i muzyczne, które jak się okazało, mogli także rozwijać na politechnice. Wśród nich - Dawid Tieleczek - student opolskiej uczelni, ale także początkujący producent i realizator dźwięku, który prowadzi własne studio nagrań w Opolu.


Dr inż. Anna Deptuła oraz Dawid Tieleczek będą gośćmi Basi Beuth w pierwszej godzinie Rewirów Kultury.


Po godz. 20:00, w cyklu Sekretne Życie Piosenki, pojawi się Michał Łangowski. To wokalista, gitarzysta i wieloletni lider zespołu Cisza Jak Ta - grupy, która w ciągu 16 lat istnienia zagrała ponad 1100 koncertów w całym kraju i wydała 13 płyt rejestrujących ponad sto utworów. Michał jest także kompozytorem i autorem piosenek do tekstów własnych , a także wierszy poetów dwudziestego wieku. Jednak ponad wszystko jest wielkim pasjonatem piosenki poetyckiej. W audycji usłyszymy rozmowę o misji uchronienia przed zapomnieniem najpiękniejszych piosenek poetyckich sprzed lat, a także zapowiedź koncertu, który już 13 sierpnia Michał Łangowski zagra w Kluczborku, razem z Martinem Kacem i Wojtkiem Szymańskim.


Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Basia Beuth. Z autorką można kontaktować się mailowo:
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »