Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 30 lipca 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Mike Gibbs & Gary Burton - In the public interest
  • Koncert z 1974 roku, który nie był pierwszym spotkaniem dwóch wybitnych jazzmanów, ale w tym przypadku mamy dużo więcej elementów gatunkowych (jest bigbandowo, rockowo i klasycznie), a wykonanie na żywo to wyraźnie słyszalna nawet z płyty, aura muzycznego święta i "bawienia" się muzyką (co pokazuje doskonale okładka).

Contraband - Time and Space
  • Jedyny album amerykańskiej grupy fusion z 1971 (jednak muzycy, w różnych konfiguracjach, także wspólnie, spotykali się jeszcze w innych projektach) pozostaje jednym z najważniejszych dla tego gatunku, a uwzględniwszy rok powstania, wręcz pionierskich.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
16:00 POPOŁUDNIOWA LOŻA RADIOWA
Wiele jest miejsc na Opolszczyźnie, których nie znajdziemy w przewodnikach turystycznych, a warte są odwiedzenia. Ciekawą miejscowością jest Mochów pod Głogówkiem. Jest tam klasztor Paulinów fundacji księcia Władysława Opolczyka. Podczas potopu szwedzkiego przechowywano tam Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Lokalną trakcją jest też systematycznie powiększana izba regionalna. Znajdują się tam m.in. eksponaty sprzed kilku tysięcy lat.

O tym miejscu opowie Janusz Kokurowski, lider Grupy Odnowa Wsi Mochów, który będzie gościem Popołudniowej Loży Radiowej.

Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!

Do słuchania od 16:05 do 17:00 zaprasza Jan Poniatyszyn. Z autorem można kontaktować się mailowo: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »