Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 30 lipca 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Mike Gibbs & Gary Burton - In the public interest
  • Koncert z 1974 roku, który nie był pierwszym spotkaniem dwóch wybitnych jazzmanów, ale w tym przypadku mamy dużo więcej elementów gatunkowych (jest bigbandowo, rockowo i klasycznie), a wykonanie na żywo to wyraźnie słyszalna nawet z płyty, aura muzycznego święta i "bawienia" się muzyką (co pokazuje doskonale okładka).

Contraband - Time and Space
  • Jedyny album amerykańskiej grupy fusion z 1971 (jednak muzycy, w różnych konfiguracjach, także wspólnie, spotykali się jeszcze w innych projektach) pozostaje jednym z najważniejszych dla tego gatunku, a uwzględniwszy rok powstania, wręcz pionierskich.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Szczepionki przeciw COVID-19 czekają na chętnych. Nie ma już tłumów przed punktami szczepień. Jest za to ryzyko zmarnowania się preparatów. A pandemia trwa, choć znacząco spadła liczba zakażeń. Specjaliści coraz głośniej przestrzegają przed czwartą falą koronawirusa. Więcej o tym - w audycji.

PKP PLK w związku z niedawnym wypadkiem śmiertelnym na przejeździe kolejowym postanowiło przypomnieć opolskim kierowcom, jak się zachować przejeżdżając przez tory. Dziś w ramach kontynuacji akcji "Bezpieczny Przejazd" udzielano ważnych wskazówek. Jak często w regionie opolskim dochodzi do wypadków na przejazdach? O czym muszą pamiętać zmotoryzowani? My także o tym przypomnimy.

Balony latają nad Paczkowem i okolicą. Po przerwie spowodowanej pandemią do miasteczka powrócił Balonowy Puchar Polski. Od wczoraj można podziwiać powietrzną rywalizację kilkunastu załóg z całej Polski. Uczestnicy i organizatorzy zawodów podzieli się z naszym reporterem wrażeniami z lotów i opowiedzieli o swojej pasji. Relacja - w magazynie.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 15:05 do 16:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Z autorką można kontaktować się mailowo: marzena.smierciak@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »