Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 30 lipca 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Mike Gibbs & Gary Burton - In the public interest
  • Koncert z 1974 roku, który nie był pierwszym spotkaniem dwóch wybitnych jazzmanów, ale w tym przypadku mamy dużo więcej elementów gatunkowych (jest bigbandowo, rockowo i klasycznie), a wykonanie na żywo to wyraźnie słyszalna nawet z płyty, aura muzycznego święta i "bawienia" się muzyką (co pokazuje doskonale okładka).

Contraband - Time and Space
  • Jedyny album amerykańskiej grupy fusion z 1971 (jednak muzycy, w różnych konfiguracjach, także wspólnie, spotykali się jeszcze w innych projektach) pozostaje jednym z najważniejszych dla tego gatunku, a uwzględniwszy rok powstania, wręcz pionierskich.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
9:00 DOBRY MOMENT
Tuż przed rozpoczęciem weekendu wprawimy się w dobry nastrój. Opowiemy o koncertach w klubokawiarni społecznej OPO w Opolu, którą prowadzi Stowarzyszenie Kulturalne Opole. To miejsce otwarte na ciekawe pomysły i inicjatywy. Niedawno odbył się tam koncert chóru Camerton, który połączył pokolenia. Wczoraj swoją ulubioną playlistę na YouTubie prezentował Kortez, a przed nami jazzowy koncert Krzysztofa "Pumy" Piaseckiego. Ponadto w niedzielę rusza "Joga z Rudą"!

W audycji również:
10:10 Swojego nie znacie – Żaneta Plotnik
  • Gościem audycji będzie Karolina Anioł-Wiencek – zawodowa tancerka sportowego tańca towarzyskiego, tancerka najwyższej klasy tanecznej S, pedagog, i instruktorka tańca. Prowadzi Klub Tańca Towarzyskiego DANCE TEAM w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim i tworzy Studio Tańca PASSION DANCE.
11:35 Czytasie – Beata Granatowska i Ireneusz Prochera
11:45 Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie – Krzysztof Dobrowolski


Do słuchania od 9:05 do 12:00 - w zastępstwie Agnieszki Wawer-Krajewskiej i Wiesława Kolbusza - zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »