Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 29 lipca 2021 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Sięgniemy po odrobinę muzyki wiolonczelowej, nawiążemy też do wybranych koncertów kończącej się 8. Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej. Gościem audycji będzie natomiast Maciej Lamm, kierownik organizacyjny Międzynarodowego Kursu Muzycznego, który opowie zarówno wydarzeniu, od 14 lat wzbogacanym koncertowo za sprawą Festiwalu "Śląskie Lato Muzyczne". Odkryjemy także piękno muzyki polskiej ukryte w koncercie fortepianowym Władysława Żeleńskiego.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

19:00 REWIRY KULTURY
Sprawdzimy co działo się w Pałacu Rozkochów w ramach "Recitalu kameralnego na roboczo", który zaproponowali w miniony weekend Paulina Garlińska (gitara) i Oskar Koziołek Goetz (bas-baryton) czyli artyści pochodzący z Opolszczyzny. Dowiemy się także jakie są plany Grzegorza Wnęka czyli obecnego właściciela pałacu względem zabytkowego obiektu. Czy kultura będzie miała dzięki temu interesującą przestrzeń do działań i promocji?

Spotkamy się ponadto z Maciejem Lammem, kierownikiem organizacyjnym Międzynarodowego Kursu Muzycznego, by porozmawiać o planach i nadziejach związanych z rozpoczynającym się wkrótce kursem i towarzyszącym mu Festiwalem "Śląskie Lato Muzyczne".

W audycji również:
20:50 Między dźwiękami - felieton Piotra Furtasa

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autoką można kontaktować się mailowo: malgorzata.slusarczyk@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »