Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 29 lipca 2021 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Sięgniemy po odrobinę muzyki wiolonczelowej, nawiążemy też do wybranych koncertów kończącej się 8. Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej. Gościem audycji będzie natomiast Maciej Lamm, kierownik organizacyjny Międzynarodowego Kursu Muzycznego, który opowie zarówno wydarzeniu, od 14 lat wzbogacanym koncertowo za sprawą Festiwalu "Śląskie Lato Muzyczne". Odkryjemy także piękno muzyki polskiej ukryte w koncercie fortepianowym Władysława Żeleńskiego.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Sto lat temu na Opolszczyźnie padł rekord temperatury, do tej pory niepobity. 29 lipca 1921 roku o godzinie 13.48 stacja meteorologiczna Królewskiego Instytutu Pomologii w Prószkowie odnotowała 40,2 st. Celsjusza. W związku z tym jubileuszem zorganizowano dziś konferencję naukową połączoną z uruchomieniem nowoczesnej stacji meteorologiczne. Więcej o tym w magazynie reporterów Radia Opole - sprawdzimy, ile dziś wskazują termometry w Prószkowie.

W takie upalne jak ostatnio dni ochłody najlepiej szukać nad wodą. A tu zamiast ciszy i relaksu, może nas spotkać hałas i wywołana tym irytacja. Skutery wodne, zwłaszcza pływające blisko plaży, mogą być utrapieniem dla wypoczywających. Taki problem zgłoszono na Jeziorze Nyskim. O tym też w programie.

Tuż przed startem ligi piłkarze Odry Opole spotkali się ze swoimi kibicami. Na Małym Rynku odbyła się oficjalna prezentacja drużyny, która będzie walczyła na zapleczu ekstraklasy. Jakie nastąpiły zmiany kadrowe, jakie są plany trenera, a jakie oczekiwania kibiców? Odpowiedzi w relacji naszego reportera.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 15:05 do 16:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Z autorką można kontaktować się mailowo: marzena.smierciak@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »