Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 28 lipca 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Sopot 76
Podczas festiwalu sopockiego występowały nie tylko zagraniczne gwiazdy (chociaż niewątpliwie były wielką atrakcją i jego wyróżnikiem), ale również rodzimi artyści i właśnie taki przegląd sopockich przebojów mamy na prezentowanej płycie.

Opole 76
Płyta z tego samego roku, co sopockie przeboje, więc niezwykle ciekawe jest, w takim zestawieniu, nie tylko ich porównanie, ale też prześledzenie tego, co było wówczas w muzyce popularne.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
8:00 PORANNA LOŻA RADIOWA
Sto lat i jeden dzień temu padł na Opolszczyźnie rekord temperatury. Termometry pokazały 40.2 st C! Władze uniwersytetu Opolskiego w setną rocznicę tego rekordu niepobitego do dziś organizują konferencję w prószkowskiej Pomologii - miejscu rekordowego pomiaru sprzed wieku. Będzie ona połączona z uruchomieniem nowoczesnej stacji meteorologicznej, której pomiary będą kontynuacją obserwacji pogodowych prowadzonych na tym terenie. O tym wszystkim opowie dr hab. inż. Tomasz Ciesielczuk, którego zapytamy także o aleję zakochanych - kultowe miejsce w tamtym rejonie.

Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!

Do słuchania od 8:05 do 9:00 zaprasza Aneta Skomorowska-Kobza. Z autorką można kontaktować się mailowo: aneta.skomorowska-kobza@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »