Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 27 lipca 2021 roku

23:00 JAZZOFONIA
Nagrania z ACT Music – niemieckiej wytwórni płytowej wydającej głównie albumy jazzowe, założonej w 1992 roku przez Siegfrieda Locha. Dla wydawnictwa nagrywali m.in. Esbjörn Svensson Trio, Nils Landgren, Vijay Iyer, Michael Wollny i Leszek Możdżer. David Binney to amerykański saksofonista altowy i kompozytor.

Norah Jones – amerykańska piosenkarka, autorka tekstów i pianistka. Członkini zespołów The Little Willies i Puss n Boots. Dziewięciokrotna laureatka nagrody amerykańskiego przemysłu fonograficznego Grammy.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

21:00 STUDIO REPORTAŻU

O Syberii Łukasz Widawski długo marzył. Udało się. Wrócił z wyprawy do tajgi, w której towarzyszyli mu Dariusz Kapuściński, Paweł Strzechowski oraz pies zaczepno - obronny Piksel. Po drodze nad Bajkał była Mongolia, chociaż samochody, którymi się poruszali, nie chciały wierzyć, że jadą po drodze. W moim reportażu z roku 2014: "Podziel się z ogniem", usłyszymy barwną opowieść o niezwykłych ludziach i magicznych miejscach, które na zawsze pozostają w pamięci. Dowiemy się, dlaczego można się cieszyć z nieudanego polowania i dlaczego to tajga decyduje, kiedy z niej się wychodzi. Tysiące kilometrów od nas powiada się, że "tyle życia, ile ognia"..

- "To było silniejsze od miłości, od uczuć..." - tak rozpoczyna się, głęboko każdego słuchacza poruszający, reportaż Danuty Starzec, "Człowiek bez skóry". Autorka w roku 1997 powędrowała z radiowym mikrofonem do więzienia w Strzelcach Opolskich. Okazja była szczególna, bo to był mityng AA, w którym uczestniczył człowiek, który już wolność odzyskał. To jego słowa otwierają audycję, to o nim dowiadujemy się, że jest trzeźwiejącym alkoholikiem, że zmieniając siebie, zmienił swoje życie tak bardzo, że zasłużył na ułaskawienie przez Prezydenta RP. To opowieść o potwornym poczuciu winy i o rozpaczliwym poszukiwaniu lekarstwa, i o tym, jak wiele można wygrać.


Do słuchania od 21:05 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Z autorem można kontaktować się mailowo: marian.staszynski@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »