Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 27 lipca 2021 roku

23:00 JAZZOFONIA
Nagrania z ACT Music – niemieckiej wytwórni płytowej wydającej głównie albumy jazzowe, założonej w 1992 roku przez Siegfrieda Locha. Dla wydawnictwa nagrywali m.in. Esbjörn Svensson Trio, Nils Landgren, Vijay Iyer, Michael Wollny i Leszek Możdżer. David Binney to amerykański saksofonista altowy i kompozytor.

Norah Jones – amerykańska piosenkarka, autorka tekstów i pianistka. Członkini zespołów The Little Willies i Puss n Boots. Dziewięciokrotna laureatka nagrody amerykańskiego przemysłu fonograficznego Grammy.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

19:00 REWIRY KULTURY
Grażyna Misiorowska przez trzy lata była aktorką Teatru im. Jana Kochowskiego w Opolu. Wykreowała tam role, które przyniosły jej liczne teatralne trofea i uznanie publiczności. Teraz doceniona została za kreację filmową w obrazie "Maryjki" młodej debiutującej reżyserki Darii Waloszek. Film opowiada historię 50-letniej dziewicy Marii, która kolekcjonuje figurki Matki Boskiej. Kobieta przechodzi klimakterium, a terapia hormonalna niespodziewanie rozbudza w niej apetyt na życie. Za główną rolę kobiecą Grażynę Misiorowską doceniono na międzynarodowych festiwalach w Gijón i Montrealu. Niedawno podczas 40. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" jury pod przewodnictwem reżyserki Doroty Kędzierzawskiej przyznało jej nagrodę aktorską za "czar i żar". Artystka otrzymała także nagrodę Player.pl i Stowarzyszenia Kobiet Filmowców za wkład w rozwój kobiecej perspektywy w filmie pełnometrażowym. O swoim debiucie na dużym ekranie aktorka opowie w pierwszej godzinie programu.

Po godz. 20 wyruszymy do Nepalu, do którego w swoich podróżach lubi powracać Radzimir Burzyński. Na antenie Radia Opole opowie o spotkanych tam ludziach i urokach bycia w drodze. Podziali się z nami także atmosferą wędrówek po Himalajach i opowie o tamtejszej przyrodzie. Zapraszamy!

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo:
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »