Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 27 lipca 2021 roku

23:00 JAZZOFONIA
Nagrania z ACT Music – niemieckiej wytwórni płytowej wydającej głównie albumy jazzowe, założonej w 1992 roku przez Siegfrieda Locha. Dla wydawnictwa nagrywali m.in. Esbjörn Svensson Trio, Nils Landgren, Vijay Iyer, Michael Wollny i Leszek Możdżer. David Binney to amerykański saksofonista altowy i kompozytor.

Norah Jones – amerykańska piosenkarka, autorka tekstów i pianistka. Członkini zespołów The Little Willies i Puss n Boots. Dziewięciokrotna laureatka nagrody amerykańskiego przemysłu fonograficznego Grammy.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

12:00 CO TAM PANIE W POLITYCE?
W ramach audycji Loża Radiowa, w każdy wtorek od godz. 12:15, Piotr Moc i Piotr Gociek analizują najważniejsze wydarzenia w polskiej polityce. O czym dziś w programie?

W piątek sejm przyjął ustawę o odbudowie Pałacu Saskiego w Warszawie. Po wybuchu II wojny światowej w wyniku kapitulacji Warszawy we wrześniu 1939 roku pałac zajął nazistowski Wehrmacht. Po upadku Powstania Warszawskiego, w grudniu 1944 roku gmach został wysadzony w powietrze przez żołnierzy niemieckich. Ocalał tylko fragment arkad z Grobem Nieznanego Żołnierza. Ustawy nie poparł opolski poseł Ryszard Galla, a także posłowie KO, Lewicy i Polski 2050.

- Nie jestem przeciwnikiem odbudowy, tylko przeciwnikiem ustawy jaka została przedstawiona. W moim odczuciu tworzy ona nową instytucję, miejsca pracy, stołki, nowe "kolesiostwo", na które trzeba będzie wydawać ogromne miliony. Czy to jest właściwa droga i właściwy moment - wyjaśniał w Radiu Opole poseł Mniejszości Niemieckiej. Poseł Janusz Kowalski z Solidarnej Polski uważa, że brak poparcia ustawy ze strony posła Ryszarda Galli to skandal! Sytuacja, w której poseł MN głosuje przeciw, jest sytuacją nieuprawnioną - dodaje.

Na ten m.in. temat podyskutujemy we wtorkowej Loży Radiowej. Będzie także o olimpijskich zmaganiach Polaków w Tokio oraz subiektywna recenzja serialu "Rojst97".

Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!


Do słuchania od 12:05 do 13:00 zapraszają Piotr Moc i Piotr Gociek ((Polskie Radio, Do Rzeczy, TVP Kultura). Z autorami można kontaktować się mailowo: loza@radio.opole.pl

Piotr Moc, Piotr Gociek
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »