Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 26 lipca 2021 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Dokończenie nagrań "Angelus" brazylijskiego wokalisty Miltona Nascimento. Djavan urodził się w Maceio w Brazylii jako syn białego ojca holenderskiego pochodzenia i czarnej matki. Jego album "Vesuvio" został uznany za 35. najlepszy brazylijski album 2018 roku przez brazylijskie wydanie magazynu Rolling Stone. Kompozycje Djavana nagrywało wielu muzyków, w tym Al Jarreau, Carmen McRae i The Manhattan Transfer. Nagrania z płyty "Awa Yio" Ivana Linsa.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

9:00 DOBRY MOMENT
Poniedziałek zaczniemy od dobrej meksykańskiej kawy, którą zaparzy dla nas Agnieszka Kimla - opolanka z Meksyku, licencjonowana przewodniczka po tym kraju. Sprawdzimy także, jak wyglądają związane z kuchnią zwyczaje mieszkańców tego kraju.

Po godz. 10 konsultantka wojewódzka w dziedzinie chorób zakaźny lek. med. Wiesława Błudzin opowie o profilaktyce zakażeń WZW.

Po godz. 11 zaś połączymy się z Robertem Ćwiklińskim, który przedstawi najświeższą relację ze swojej "Wyprawy Kibicowskiej" po Czechach i Słowacji. Kibic Odry Opole pokonuje 2,5 tys. kilometrów w ramach akcji charytatywnej na rzecz chorego dziecka.

W audycji również:
11:35 Na końcu języka – Beata Granatowska i Ireneusz Prochera
11:45 Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie – Krzysztof Dobrowolski


Do słuchania od 9:05 do 12:00 - w zastępstwie Agnieszki Wawer-Krajewskiej i Wiesława Kolbusza - zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »