Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 24 lipca 2021 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Nagrania międzynarodowej orkiestry, która ma swoją bazę w Dublinie i wykonuje polską muzykę ludową oraz klezmerską. Szefem The Supertonic Orchestra jest Przemysław Łosowski. "Gędźbowa Knieja" - to projekt Woody od Music - Jorgi, wydany przez wytwórnię Kamahuk w 1994 roku.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

7:00 MAMY WEEKEND
W sobotni poranek zastanowimy się, jaki poziom może osiągnąć tegoroczna produkcja miodu. Podpowiemy również, jak samodzielnie sprawdzić poziom promieniowania elektromagnetycznego w swojej okolicy i na ile jest ono dla nas szkodliwe. Będziemy również odwiedzać Tokio i zastanawiać się, jakie szanse na medale rozpoczynających się Igrzysk Olimpijskich mają reprezentanci naszego kraju.

W audycji także:
07:20 Z historycznego punktu widzenia – Bolesław Bezeg
07:40 O polskość Śląska Opolskiego – Wiktor Krzewicki
08:04 W cztery oczy – Joanna Matlak
  • Gościem sobotniej rozmowy "W cztery oczy" będzie Janusz Trzepizur, były lekkoatleta i skoczek wzwyż, dziś osoba mocno wspierająca rozwój lekkoatletyki w Opolu. Będziemy rozmawiać m.in. o trwającym remoncie Miejskiego Stadionu Lekkoatletycznego w Opolu i opolskich olimpijczykach, którzy wystąpią w Tokio na igrzyskach.
08:40 Pole minowe – Piotr Cywiński / Michał Rachoń
09:10 Eko-Wyścig Katarzyna Zawadzka w zastępstwie Justyny Marcińskiej
10:15 Polonijne Radio Opole – Halina Nabrdalik
10:35 Loża Ekspertów – dr Bartłomiej Machnik
  • Gościem cyklu będzie Beata Ignasiak, wykładowca akademicki i projektantka wnętrz, z którą porozmawiamy o roli, jaką pełni właściwe zaprojektowanie naszych domów, w kontekście wejścia w proces starzenia się.
Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Daniel Klimczak. Z autorem można kontaktować się mailowo:daniel.klimczak@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2021 - pasmo główne
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »