Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 24 lipca 2021 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Nagrania międzynarodowej orkiestry, która ma swoją bazę w Dublinie i wykonuje polską muzykę ludową oraz klezmerską. Szefem The Supertonic Orchestra jest Przemysław Łosowski. "Gędźbowa Knieja" - to projekt Woody od Music - Jorgi, wydany przez wytwórnię Kamahuk w 1994 roku.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

6:00 OBIEŻYŚWIAT
Wędrując mniej uczęszczanymi szlakami, np. w powiecie brzeskim, między miejscowościami Różyna i Kopanie, dojdziemy do miejsca… tajemniczego, obecnie zwanego grodziskiem stożkowym. Jest to pozostałość po wczesnośredniowiecznym grodzie. Jak tam dotrzeć? Podpowie Jan Janota, pasjonat historii lokalnej, instruktor krajoznawstwa Polski PTTK.

Natomiast Elżbieta Molak, Opolski Wojewódzki Konserwator Zabytków oraz archeolog, Grzegorz Molenda, kierownik Wydziału Zabytków Archeologicznych Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków wyjaśnią, jak w zgodzie z pasją i prawem można zostać poszukiwaczem skarbów.

Po emisji magazynu, jego dźwiękowy zapis udostępniony zostanie na stronie internetowej Radia Opole w zakładce "Obieżyświat".

Do słuchania od 6:05 do 7:00 zaprasza Barbara Tyslik. Z autorką można kontaktować się mailowo: barbara.tyslik@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »