Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 23 lipca 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Sopot '76 - Przeboje

Tradycją sopockiego festiwalu, było śpiewanie przez zagranicznych wykonawców polskich piosenek. Z czasem, gdyż język nasz należy do trudnych, zrezygnowano z tego, by śpiewali po polsku i wykonywali je we własnych, narodowych językach, lub po angielsku. Taki właśnie zestaw z 1976 roku mamy dzisiaj w audycji i warto dodać, że w takim wydaniu utwory naszych kompozytorów ukazują, jak bardzo światową mieliśmy muzykę.

Hits '80 - Składanka

W bardzo wakacyjnej atmosferze jest ta płyta, zwłaszcza na wieczorową imprezę, przy blasku gwiazd, których tu nie brakuje, bo mamy i Sade i Foreigner i A-Ha. Przy okazji jest to doskonałą okazja do przekonania się, że tzw. "ejtisy" to wcale nie taka jednorodna muzyka, ale bardzo różnorodny i twórczy okres w muzyce.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
21:00 STUDIO REPORTAŻU
"Niezwyczajny świat Szarego Niedźwiedzia", reportaż Zdzisławy Błażkowskiej, powstał w roku 1981, a do dziś brzmi uroczo zaskakująco, wręcz nieprawdopodobnie. Oto bowiem reporterka w Turawie odwiedziła przyrodnika, Konrada Wpronina, który był właścicielem... niedźwiedzicy - "Baby, pocałuj pana!" - nie tylko ten obrazek dźwiękiem namalowany - pozostanie w naszej pamięci. Reportaż jest wypełniony po brzegi zdumiewającymi i jakże ciekawymi informacjami. Jeśli Państwo jeszcze nie słyszeli tej audycji, to warto to uczynić - a jeśli Państwo słyszeli, to... tym bardziej zachęcam, bo uśmiechu i pogody ducha nigdy za wiele.

Z naszego archiwum przywołam też reportaż Aleksandry Z Czyżniewskiej, "Himalaista". Bohaterem opowieści jest Arkadiusz Nowak, człowiek o wielu zainteresowaniach, zdobywca wielu szczytów - w tym "Korony Europy". Jak się okazuje, to może być niezwykła przygoda i wcale nie trzeba być wyczynowcem, by radości zdobywania doświadczyć. Wszystko zależy od (nomen omen) "podejścia" do wypraw w góry i ... pagórki. A przy okazji przypomnimy sobie, że człowiek najlepiej odpoczywa w krajobrazie "pozbawionym linii prostych".

Do słuchania od 21:05 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Z autorem można kontaktować się mailowo:
marian.staszynski@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »