Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 23 lipca 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Sopot '76 - Przeboje

Tradycją sopockiego festiwalu, było śpiewanie przez zagranicznych wykonawców polskich piosenek. Z czasem, gdyż język nasz należy do trudnych, zrezygnowano z tego, by śpiewali po polsku i wykonywali je we własnych, narodowych językach, lub po angielsku. Taki właśnie zestaw z 1976 roku mamy dzisiaj w audycji i warto dodać, że w takim wydaniu utwory naszych kompozytorów ukazują, jak bardzo światową mieliśmy muzykę.

Hits '80 - Składanka

W bardzo wakacyjnej atmosferze jest ta płyta, zwłaszcza na wieczorową imprezę, przy blasku gwiazd, których tu nie brakuje, bo mamy i Sade i Foreigner i A-Ha. Przy okazji jest to doskonałą okazja do przekonania się, że tzw. "ejtisy" to wcale nie taka jednorodna muzyka, ale bardzo różnorodny i twórczy okres w muzyce.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
19:00 REWIRY KULTURY
Dokładnie dziś w Kudowie Zdrój zaczyna się VI edycja Festivalu CZ-PL. Od zeszłego roku nosi on imię Pawła Królikowskiego - twórcy i pomysłodawcy wydarzenia.
Festival świętem kultury i piosenki, który ma na celu promocje pięknej integracji i sąsiedzkiej współpracy Polski i Czech.
Jest kierowany jest do mieszkańców miasta Kudowa-Zdrój, turystów licznie odwiedzających latem Kudowę oraz sąsiadujący z nią Náchod, a także twórców, profesjonalistów, amatorów, ważnych, znanych i uznanych twórców polskich i czeskich, zawodowych i z ruchów amatorskich.
W audycji zapowiemy co czeka gości wydarzenia w ten weekend, a także porozmawiamy na żywo z jego organizatorami.

W drugiej godzinie audycji - w cyklu Sekretne Życie Piosenki - usłyszymy dźwięki i słowa prosto z ulic Opola, na których również żyje piosenka. Na antenie zagości Jakub Calzner, znany również jako Jakub Bukaj. Wokalista, autor piosenek, gitarzysta, świetnie poruszający się w klimatach piosenki artystycznej, bluesa i rocka. Znany jest w Opolu przede wszystkim ze współpracy z zespołami Indigo Child oraz DOBS, ale również z wyjątkowego głosu niosącego się przez Rynek, który organizuje nam Opolanom spacery.

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Basia Beuth. Z autorką można kontaktować się mailowo: barbara.beuth@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »