Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 22 lipca 2021 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Tuż po 148. rocznicy urodzin Witolda Maliszewskiego wsłuchamy się w dzieła tego wybitnego, choć niesłusznie zapomnianego, polskiego twórcy. Kompozycje zarejestrowane przez Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera w latach 2018-2020 ukazały się niedawno na rynku fonograficznym. Będzie to także okazja, żeby poznać losy samego kompozytora, o którym opowie osobiście Przemysław Neumann - dyrektor Filharmonii Opolskiej, a także pomysłodawca i współrealizator projektu popularyzującego twórczość symfoniczną Witolda Maliszewskiego.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

19:00 REWIRY KULTURY
Sporo miejsca poświęcimy zainaugurowanej właśnie 8. Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej w Nysie. Przekonamy się jakie wrażania na uczestnikach koncertu zrobiły interpretacje dzieł Chopina zaaranżowane na kwartet wiolonczelowy, jaka jest opinia pianistów i jakie emocje towarzyszyły samym wykonawcom. Sprawdzimy też jakie atrakcje w festiwalowej części akademii przed nami. Wkrótce na Opolszczyźnie będzie można się samemu przekonać czym różni się koncert od prób i co jest bardziej atrakcyjne dla samych wykonawców. Przywołamy jednak rozmowę przybliżającą kulisy pomysłu na niecodzienny recital połączony z otwartą próbą.


W audycji również:
20:50 Między dźwiękami - felieton Piotra Furtasa

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Małgorzata Ślusarczyk.

Z autorką można kontaktować się mailowo:
malgorzata.slusarczyk@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »