Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 25 czerwca 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Jan Wojdak & Wawele - Na strunach gitary

Zgodnie z tytułem płyty mamy tu sporo gitarowych dźwięków i to w bardzo różnorodnym wydaniu. Po kilku latach przerwy i zagranicznych wyjazdach, Wojdak (poza dwoma utworami główny kompozytor) z zespołem nagrał płytę bardzo eklektyczną. oddającą zainteresowanie różnymi gatunkami, od country, poprzez nowoczesny pop, aż po rock, jednak brzmiąca bardzo spójnie i z biegiem lat większość utworów nadal intryguje i ma rangę przeboju, który mógłby z powodzeniem być grany dzisiaj.

Dixon House Dand - Foghting Alone

Tylko jedna płytę pozostawił po sobie ten amerykański zespół i budzić to musi zdziwienie, bowiem w 1979 roku nie tylko brzmiał i grał na poziomie najlepszych rodzimych grup jak chociażby Styx, ale mamy tutaj sporo nawiązań do rocka progresywnego, czy harmonii na miarę Queen.

Do słuchania od 23:05 do 1:00, zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
19:00 REWIRY KULTURY
W pierwszej godzinie Rewirów Kultury dziś kontynuacja transmisji z Gali Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów Grand PiK, a dokładnie z uświetniającego wydarzenie koncertu zespołu Raz Dwa Trzy. Tym bardziej warto go usłyszeć, że zespół podczas tegorocznych koncertów nadal podsumowuje, świętuję i wspomina 30 lat swojej działalności.

W cyklu Sekretne Życie Piosenki również pewne podsumowanie. "Czym dla Ciebie jest piosenka?" to pytanie, na które odpowiadało już w audycji wielu gości.
Dziś po godzinie 22:00 usłyszymy kilka z tych ciekawych i poruszających odpowiedzi.

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Basia Beuth.

Z autorką można kontaktować się mailowo:
barbara.beuth@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »