Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 25 czerwca 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Jan Wojdak & Wawele - Na strunach gitary

Zgodnie z tytułem płyty mamy tu sporo gitarowych dźwięków i to w bardzo różnorodnym wydaniu. Po kilku latach przerwy i zagranicznych wyjazdach, Wojdak (poza dwoma utworami główny kompozytor) z zespołem nagrał płytę bardzo eklektyczną. oddającą zainteresowanie różnymi gatunkami, od country, poprzez nowoczesny pop, aż po rock, jednak brzmiąca bardzo spójnie i z biegiem lat większość utworów nadal intryguje i ma rangę przeboju, który mógłby z powodzeniem być grany dzisiaj.

Dixon House Dand - Foghting Alone

Tylko jedna płytę pozostawił po sobie ten amerykański zespół i budzić to musi zdziwienie, bowiem w 1979 roku nie tylko brzmiał i grał na poziomie najlepszych rodzimych grup jak chociażby Styx, ale mamy tutaj sporo nawiązań do rocka progresywnego, czy harmonii na miarę Queen.

Do słuchania od 23:05 do 1:00, zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
16:00 POPOŁUDNIOWA LOŻA RADIOWA

Popołudniową Lożę Radiową rozpoczniemy od rozmowy z Eugeniuszem Kretem, przeorem Konwentu Bonifratrów w Prudniku. W tamtejszym klasztorze powstają Warsztaty Terapii Zajęciowej. Zapytamy, czy planowo realizowane są prace i czy jest już komplet przyszłych uczestników tych zajęć dla niepełnosprawnych.

Gościem drugiej części programu będzie Bartosz Bukała, naczelnik Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Urzędu Miejskiego w Głuchołazach. W sobotę rozegrane zostanie tam Grand Prix Opolszczyzny w Siatkówce Plażowej Kobiet i Mężczyzn. To jedno z wielu wydarzeń zaplanowanych podczas wakacji w Górach Opawskich, a o szczegóły zapytamy naszego rozmówcę.


Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!

Do słuchania od 16:05 do 17:00 zaprasza Jan Poniatyszyn. Z autorem można kontaktować się mailowo: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »