Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 25 czerwca 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Jan Wojdak & Wawele - Na strunach gitary

Zgodnie z tytułem płyty mamy tu sporo gitarowych dźwięków i to w bardzo różnorodnym wydaniu. Po kilku latach przerwy i zagranicznych wyjazdach, Wojdak (poza dwoma utworami główny kompozytor) z zespołem nagrał płytę bardzo eklektyczną. oddającą zainteresowanie różnymi gatunkami, od country, poprzez nowoczesny pop, aż po rock, jednak brzmiąca bardzo spójnie i z biegiem lat większość utworów nadal intryguje i ma rangę przeboju, który mógłby z powodzeniem być grany dzisiaj.

Dixon House Dand - Foghting Alone

Tylko jedna płytę pozostawił po sobie ten amerykański zespół i budzić to musi zdziwienie, bowiem w 1979 roku nie tylko brzmiał i grał na poziomie najlepszych rodzimych grup jak chociażby Styx, ale mamy tutaj sporo nawiązań do rocka progresywnego, czy harmonii na miarę Queen.

Do słuchania od 23:05 do 1:00, zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
W dzisiejszym RTT:
  • 100 tysięcy opolskich uczniów rozpoczęło dzisiaj (25.06) wakacje. Miniony rok szkolny z powodu pandemii był nietypowy. Ponad 7 miesięcy uczniowie spędzili w domu na nauczaniu zdalnym. Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego, z udziałem wojewody opolskiego, przedstawicieli kuratorium oświaty, odbyło się w PSP nr 2 w Opolu.
  • Skoro rozpoczęły się wakacje, to w magazynie poszukamy ciekawych miejsc na spędzenie letniego wypoczynku. Nasi reporterzy odwiedzą akweny w powiecie nyskim i kluczborskim i sprawdzą, czy wszystko jest już przygotowane - plaże, ośrodki wypoczynkowe, służby ratownicze.
  • Wodniacy na jeziorach i Odrze, patrole rowerowe w większych miastach, piesze i zmotoryzowane na drogach oraz parkach, skwerach, bulwarach i na osiedlach - akcję związaną z bezpiecznym wypoczynkiem, nie tylko nad wodą, rozpoczynają także opolscy policjanci.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania 15:05 do 16:00 zaprasza Bogusław Kalisz. Z autorem można kontaktować się mailowo:
boguslaw.kalisz@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »