Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 24 czerwca 2021 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Jakie zabiegi muzyczne i jakie niuanse pozwalają zbudować nastrój w utworze? Jak poradzić sobie z warunkami akustycznymi, które nie zawsze są sprzyjające dla muzyków? Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy w rozmowie z artystami, którzy wystąpili niedawno w Bogacicy (koło Kluczborka), prezentując mało znane dzieła przełomu renesansu i baroku. Nawiążemy również do koncertu, który oficjalnie zakończył 69. sezon artystycznego w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

19:00 REWIRY KULTURY
Sprawdzimy co działo się na finale 69. sezonu artystycznego w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera. Porozmawiamy również z dyrektorem filharmonii Przemysławem Neumannem - nie tylko o uroczystym zakończeniu sezonu, ale również o radościach i troskach jakie przyniósł cały "dziwny" sezon artystyczny. Oprócz wspomnień i podsumowań, nie zabraknie jednak także i podpowiedzi, w których miejscach można posłuchać koncertowych dźwięków - także w wykonaniu amatorskich zespołów, którym nie sposób odmówić profesjonalizmu i pasji. O przygotowania do weekendowych występów podpytamy zarówno Klaudiusza Lisonia - dyrygenta Młodzieżowej Orkiestry Dętej LEŚNICA oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej Kaprys, jak i Artura Szymańca - dyrygenta Orkiestry Dętej Parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach.

W audycji również:
20:50 Między dźwiękami - felieton Piotra Furtasa

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Małgorzata Ślusarczyk.

Z autorką można kontaktować się mailowo:
malgorzata.slusarczyk@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »