Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 23 czerwca 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Michael Stanley Band - Stagepass

Pożegnaliśmy 5 marca bieżącego roku tego wspaniałego i klasycznego już amerykańskiego muzyka, świetne go gitarzystę i wokalistę, porównywalnego zarówno muzycznie, jak i poziomem technicznym (chociaż w takim klasycznym, amerykańskim graniu ważniejsze są serce i pasja) z takimi tuzami jak Bruce Springsteen. Najlepszym sposobem zapoznania się, jak i oddania hołdu jest płyta koncertowa (w tym przypadku mamy rok 1977, ale artysta pozostawał aktywny do końca i nagrywał również później ciekawe utwory, już jako solista), bo tu sprawdzał się najlepiej. Jest interakcja z publicznością, dłuższe zagrywki i popisy solowe, a nad całością unosi się pozytywny duch.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
21:00 STUDIO REPORTAŻU
Na początku czerwca sporo na naszej antenie mówiliśmy o memoriale Joachima Halupczoka. Kilkuset młodych kolarzy pojawiło się tam, gdzie rozpoczęła się wielka, życiowa przygoda mistrza świata. Przypomnę, że w roku 2009 nagrałem reportaż: "Serce Achima". Pretekstem do wędrówki śladami wielkiego sportowca stał się wtedy pomysł zrodzony w umysłach nie tylko kibiców, by Joachimowi Halupczokowi w Niwkach postawić pomnik. Kolarski mistrz świata zmarł nagle w roku 1994. Wrócimy zatem do opowieści o człowieku, który miał dobre serce. Dobre, ale bardzo chore. I o czym pamiętamy, był przyjacielem Radia Opole i naszych kolegów z redakcji sportowej - w tym Leszka Opałacza, który w reportażu do nas na chwil kilka wróci.

A później zaproszę słuchaczy na spacer. A skoro radio to teatr wyobraźni, to z całą pewnością podczas nocnej wędrówki po opolskiej Wyspie Bolko poczujemy zapach skoszonej trawy, zobaczymy unoszące się mgły i księżyc odbijający się w wodzie, posłuchamy ptaków. Poetycka, pełna radości i zachwytu nad otaczającą nas naturą opowieść, to "Noc", Eweliny Rusin-Różyckiej, która spacerowała z Bolesławem Rosiakiem, a jego słowa w reportaż radiowy przyoblekła w roku 2009.

Do słuchania od 21:05 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Z autorem można kontaktować się mailowo: marian.staszynski@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »