Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 22 czerwca 2021 roku

23:00 JAZZOFONIA
Płyta "Oneiros" Susany Santos Silvy została nagrana z triem Lama, które utworzyła w Rotterdamie z portugalskim kontrabasistą, kompozytorem Goncalo Almeidą i kanadyjskim perkusistą Gregiem Smithem. Efektem jest album o zdecydowanie awangardowym charakterze. Frank Lowe - saksofonista tenorowy, który w latach 60. był pod ogromnym wpływem pierwszej i drugiej fali free jazzu. Posłuchamy albumu "The flame". Dekada kończącego się stalinizmu i odwilży rozbrzmiewała muzyką wspieraną przez partię, niosącą komunistyczną pochwałę pracy, egzotyczną dla ucha dzisiejszego słuchacza, ale i zakazanym, rebelianckim jazzem, granym w zadymionych piwnicach ukrytych przed okiem oficjeli. Polska muzyka lat 50. to także przesiąknięte nostalgią orkiestry radiowe i pierwsze utwory rockandrollowe.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

16:00 POPOŁUDNIOWA LOŻA RADIOWA
Czerwiec to jeden z najważniejszych miesięcy w samorządowym kalendarzu. Ma to związek z absolutorium udzielanym przez radnych sprawującym władzę wykonawczą. Sprawa dotyczy wykonania budżetu w ubiegłym roku. Podczas sesji Sejmiku Województwa Opolskiego absolutorium udzielane będzie jego zarządowi. Rozmawiać o tym będziemy w Popołudniowej Loży Radiowej.

Gośćmi programu będą radni sejmiku: Robert Węgrzyn z koalicji sprawującej władzę (Platforma Obywatelska) oraz Martyna Nakonieczny z opozycyjnego Prawa i Sprawiedliwości.

Natomiast o reguły związane z udzielaniem absolutorium zapytamy Grzegorza Czarnockiego, prezesa Regionalnej Izby Obrachunkowej w Opolu.


Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!

Do słuchania od 16:05 do 17:00 zaprasza Jan Poniatyszyn. Z autorem można kontaktować się mailowo: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »