Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 22 czerwca 2021 roku

23:00 JAZZOFONIA
Płyta "Oneiros" Susany Santos Silvy została nagrana z triem Lama, które utworzyła w Rotterdamie z portugalskim kontrabasistą, kompozytorem Goncalo Almeidą i kanadyjskim perkusistą Gregiem Smithem. Efektem jest album o zdecydowanie awangardowym charakterze. Frank Lowe - saksofonista tenorowy, który w latach 60. był pod ogromnym wpływem pierwszej i drugiej fali free jazzu. Posłuchamy albumu "The flame". Dekada kończącego się stalinizmu i odwilży rozbrzmiewała muzyką wspieraną przez partię, niosącą komunistyczną pochwałę pracy, egzotyczną dla ucha dzisiejszego słuchacza, ale i zakazanym, rebelianckim jazzem, granym w zadymionych piwnicach ukrytych przed okiem oficjeli. Polska muzyka lat 50. to także przesiąknięte nostalgią orkiestry radiowe i pierwsze utwory rockandrollowe.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

6:00 KTO RANO WSTAJE...
W kolejny upalny dzień proponujemy Wam rozpoczęcie dnia z Radiem Opole. Pytanie na dziś: wakacje w kraju, czy za granicą? Czekamy na uzasadnienia Waszych wyborów i podpowiedzi najciekawszych miejsc dla całej rodziny. Sprawdzimy też jak wyglądają hotele tylko dla dorosłych.
Bądźcie z nami już od 6 rano!

W audycji także:
06:20 Kartka z kalendarza – Bolesław Bezeg

Do słuchania od 6:05 do 8:00 zaprasza Justyna Marcińska i Bartek Kochanek. Z autorką można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl
Justyna Marcińska, Bartek Kochanek
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »