Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 21 czerwca 2021 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Trzy albumy Dori Caymmi'ego "Brasilian Serenata", "If ever" i "Kicking cans". Dori Caymmi jest brazylijskim wokalistą, gitarzystą, autorem tekstów i producentem. Pracował jako gitarzysta i aranżer dla zespołu Paula Wintera i koncertował z nim w Stanach Zjednoczonych. Aranżował albumy Caetano Veloso, Gal Costy i Gilberta Gila. Był związany z muzykami ruchu tropicalia późnych lat 60., ale nie nagrywał w tym stylu, ponieważ nie lubił muzyki pop. W latach 70. i 80. komponował ścieżki dźwiękowe do telewizji i filmów, m.in. "Cronica da Casa Assassinada" (1971), którą pisał z Antonio Carlosem Jobimem. W 1989 przeniósł się do Los Angeles w Kalifornii.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

21:00 STUDIO REPORTAŻU
Przed nami kolejna wędrówka w czasie i przestrzeni - zatem zapraszam Państwa na spacer do potężnego drzewa i po pogodę ducha, i po wiele intrygujących informacji. W Szydłowcu Śląskim rośnie dąb, przez niektórych "Pradziadem" zwany. I ma (ponoć) ponad tysiąc lat! Był świadkiem wielu ludzkich losów, zatem opowieść o nim jest opowieścią o naszych dziejach. W roli głównego narratora wystąpił Marian Kosiński, ale usłyszymy też Stanisława Dziedzica i jeszcze jeden głos, taki... rozśpiewany. Reportażowi w roku 2007 nadałem tytuł: "Siła Pradziada".

A później sięgniemy do archiwum po opowieść uroczo zaskakującą. To "Nasz Japończyk", reportaż Andrzeja Russaka, który powstał w roku 2011. Barbara i Marakatsu Joszida kupili dom w Poznowicach, niedaleko Strzelec Opolskich. Przyjeżdżali tu na wakacje z Łodzi, a do siebie na wieś zapraszali też japońskich studentów, którym pokazywali Polskę. Zaskoczeń w tej audycji nie brakuje.

Do słuchania od 21:05 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Z autorem można kontaktować się mailowo: marian.staszynski@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »